Узбекистан відмовив росії

  Минулого місяця на росії заявили, що обговорює питання про створення “газового союзу” з Казахстаном та Узбекистаном для підтримки постачання між трьома країнами та іншим покупцям, включаючи Китай.

  Міністр енергетики Узбекистану на російську пропозицію щодо створення “газового союзу” заявив, що Ташкент не погодиться на політичні умови, які ставлять під загрозу його національні інтереси. Про це повідомляє агентство Reuters.


  Прохолодне ставлення Узбекистану до російської пропозиції відбиває дедалі більші труднощі, з якими зіткнулася москва у нав’язуванні своєї волі іншим колишнім радянським республікам. Але Узбекистан залишається частково залежним від постачання іноземного газу. Країна, включаючи столицю Ташкент, має дефіцит газу за останні кілька днів, оскільки споживання різко зросло через похолодання. Мірзамахмудов сказав, що різке похолодання змусило Узбекистан припинити експорт до Китаю 6 мільйонів кубометрів газу на день.


  Хоча Росія є великим експортером природного газу, Узбекистан і Казахстан виробляють приблизно стільки ж, скільки споживають. Дві країни з’єднані газопроводом з росією, і їх перетинає окремий газопровід на шляху до КНР.


  Проте обидва газопроводи в основному перекачують газ із Туркменістану, а Казахстан і Узбекистан ніколи не повідомляли про транзитні поставки російського газу до Китаю чи будь-яких інших країн.

 

Заставка НАГАДУЄМО