Унівеситети Британії допомогли іранським розробником у модернізації БПЛА

  Розслідування, проведене газетою Jewish Chronicle, виявило, що деякі дослідницькі проекти, в яких беруть участь співробітники двох іранських навчальних закладів – університету Шахід Бехешті та Технологічного університету Шаріфа, допомагають іранському режиму розробити технологію, яка може бути використана для модернізації існуючих БПЛА, якими рашисти атакують українські міста.

  Посилаючись на аналіз наукових статей, газета зазначає, що в одному з проектів, що фінансуються Іраном, британські дослідники працювали над поліпшенням висоти, швидкості та дальності польоту безпілотників.

  Також зазначається, що названі іранські університети вже більше десяти років перебувають у списку санкцій Великої Британії через їхню роль в іранських програмах зі створення ядерної зброї.

  Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оголосив про початок розслідування звинувачень у тому, що дослідники з британських університетів допомогли розробити технологію, яку могли б використовувати іранські військові для створення безпілотників, інформує The Telegraph.

  Повідомляється, що міністерство бізнесу та торгівлі Британії очолює розслідування звинувачень у тому, що вчені та інженери з майже двох десятків університетів, можливо, допомогли оновити іранську програму «БПЛА-самогубця».

  Зі свого боку британські університети, про які йдеться у публікації, запевняють, що дотримуються юридичних та академічних зобов’язань у своїй міжнародній співпраці.

НАГАДУЄМО:

Ветерани проти корупції: Біла Церква