Українським військовослужбовцям піднімуть зарплати, – Міноборони

  Міністерство оборони України на 2020 рік запросить вдвічі більший бюджет, ніж в 2019 році: з нього більше половини планується витратити на зарплатний фонд.

 Про це на брифінгу повідомив начальник Управління соціальних виплат Департаменту фінансів Міноборони Вячеслав Салахов.

 “У порівнянні з минулим роком сума видатків Міноборони збільшена на 7,8% і складає 102,1 млрд грн. На наступний рік ми запросили вдвічі більшу суму — 218,7 млрд грн”, – сказав Салахов.

 Водночас він наголосив, що це лише пропозиція Міноборони, оскільки остаточну цифру в бюджетному запиті Міноборони буде сформовано на відповідному засіданні Ради національної безпеки і оборони.

 “Відповідно до Бюджетного кодексу, має відбутися засідання РНБО, де буде розглядатися військова складова проекту бюджету”, – сказав Салахов.

  Також він розповів, що з прогнозованої суми у 218 млрд грн 55% складають видатки на утримання персоналу, 23% – озброєння та військову техніку, 5% – інфраструктуру, 17% – експлуатаційні витрати.

  Говорячи про розмір грошового забезпечення військовослужбовців Збройних сил України, Слухав зазначив, що на наступний рік закладено певне підвищення грошового забезпечення.

  Зокрема, в Міноборони пропонують в наступному році забезпечити 103,2 млрд грн витрат саме на грошове забезпечення військових і заробітну плату цивільних працівників міністерства.

  У цьому році сума на ці цілі склала 55,5 млрд грн, тобто пропонується фактично вдвічі збільшити фінансування “зарплатної” статті бюджету Міноборони.