Українські фахівці повністю розібрали іранські БПЛА і виявили багато чого цікавого

  Українські фахівці повністю розібрали іранські дрони-мопеди “Shahed 131” і “Shahed 136” до останнього гвинтика і виявили багато чого цікавого в начинні “шахедів”. Виявилося, що приймач супутникової навігації іранського БПЛА обладнані антеною з керованою діаграмою спрямованості Controlled Reception Pattern Antenna (CRPA).

  Даний девайс робить БПЛА стійкими до дії “глушилок”, бо дозволяє БПЛА ігнорувати сигнали комплексів РЕБ. Якщо, навіть, заглушити сигнал супутникової навігації “шахед-мопеда”, БПЛА все одно долетить до визначеної цілі з похибкою всього в кілька десятків метрів.

  Технологія, звісна річ, зовсім не іранська. Більшість комплектуючих можна вільно придбати на АliЕxpress, стверджують українські фахівці. Але більшість комплектуючих через санкції аж ніяк не мали потрапити до Ірану.

  Під повну розбірку крім “шахедів” потрапив також і захоплений іранський БПЛА Qods Mohajer-6 – аналог турецького Bayraktar TB2. В цьому екземплярі цікавими виявились бомби, виготовлені в Ірані вже після початку агресії рфії проти України – в травні 2022 року.

   Незважаючи на таке “просунуте начиння” військові ЗСУ вже навчилися збивати “мопеди-шахеди” навіть зі стрілецької зброї.

  НАГАДУЄМО:

Провалилась спроба росіян долучитись до розслідування вибухів на Північних потоках через Раду Безпеки ООН