Український Ан-124-100 перевезли супутник для запуску компанією SpaceX (ФОТО)

З міста Тулуза, Франція, до США літаком Ан-124-100 авіакомпанії “Авіалінії Антонова” було виконано перевезення великогабаритного вантажу – турецького супутника Turksat 5B. Як повідомляють у прес-службі авіакомпанії, протягом кількох останніх місяців було виконано три перевезення з постачання компонентів супутників. 

 

Перевезення було здійснено ще минулого року, проте прес-служба авіакомпанії оприлюднила фотогравій лише на початку січня. Транспортування було виконано у співпраці з відділом Bollore Logistics Space в Тулузі. 

Повідомляється, що Turksat 5B був запущений американською аерокосмічною компанією SpaceX ще 18 грудня. Запуск було виконано на замовлення Туреччини з мису Канаверал, де розташований майданчик для старту космічних кораблів. Цей супутник стане найпотужнішим для країни та надійно забезпечить широкий діапазон зв’язку не лише для Туреччини, а й для сусідніх держав протягом 35 років.

 

 

“Ан-124-100 “Руслан” є єдиним літаком, здатним транспонувати унікальні контейнери, оскільки вони розроблені Airbus Defense and Space спеціально для перевезення літаком типу АН-124-100”, – зазначають в компанії “Авіалінії Антонова”.Загальна вага вантажу склала 60 тонн, а його габарити: довжина – 14,69 м, ширина – 5,45 м та висота – 5,36 м були близькими до розмірів вантажного відсіку літака. “Для завантаження та розвантаження разом з бортовим краном використовувався зовнішній кран, а також інше спеціальне обладнання, розроблене та виготовлене спеціалістами ДП “Антонов”, – сказав Сергій Білозеров, спеціаліст комерційного відділу авіакомпанії. 

 

Нагадуємо: