Україна в ОБСЄ закликала до створення зони безпеки з обох сторін кордону на Донбасі

Україна пропонує створення робочої підгрупи у Тристоронній контактній групі (ТКГ) з питань кордону, а також закликає до створення передбаченої Мінським протоколом зони безпеки в прикордонних районах України та Російської Федерації з моніторингом та верифікацією з боку Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ).

Про це заявив під час онлайн-засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ заступник Постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський, повідомляє Укрінформ.

«Відновлення контролю над кордоном залишається ключовим елементом процесу врегулювання конфлікту. Створення зони безпеки у прикордонних районах обох держав з постійним моніторингом і верифікацією з боку ОБСЄ на кордоні, як це передбачено Мінським протоколом, було би кроком у правильному напрямку. Україна пропонує створити робочу групу в рамках ТКГ з питань кордону», – заявив Ігор Лоссовський.

Український дипломат наголосив на необхідності виконання результатів Нормандського саміту в Парижі, що Росія продовжує ігнорувати.

Він заявив, що Україна дотримується принципу «спочатку – безпека» у мирному врегулюванні, виступає за розроблення нового режиму всеосяжного припинення вогню та закликає Росію до конструктивних переговорів у рамках ТКГ з цього приводу.

Крім того, Україна готова до обговорення компромісів у рамках ТКГ щодо пакетного рішення, яке стосується трьох нових ділянок розведення сил і засобів на Донбасі.

Також українська сторона закликає Росію виконати зобов’язання, взяті на саміті у Берліні ще 2016 році, щодо відкриття КПВВ «Золоте» на лінії зіткнення.

«Україна пропонує проєкт дорожньої карти з використанням «дзеркального» підходу для відкриття нових пунктів пропуску у Золотому (раніше вже було узгоджено) та Щасті (ще не узгоджено) одночасно», – заявив Ігор Лоссовський.

Також Україна закликала Росію проявити конструктив з питання узгодження в рамках ТКГ плану розмінування, оскільки раніше російська сторона вже тричі блокувала українські ініціативи.