Україна погрожує угорському суверенітету, – голова МЗС Угорщини Сійярто

  В Угорщині відзначилися одразу кількома недружніми заявами по відношенню до України – голова МЗС Угорщини Сійярто заявив, що Україна погрожує угорському суверенітету.   Він також сказав, що Угорщина блокуватиме подальшу фінансову допомогу Україні від ЄС через те, що Київ займає “все більш войовничу” позицію по відношенню до сусідів, які мають дружні стосунки з путінською росією. Також Будапешт не хоче підтримувати подальших санкцій проти Москви.

  “З нас достатньо”, – сказав Сійярто на брифінгу у Відні, перерахувавши три події, які лягли в основу рішення Угорщини. Серед них – рішення України включити OTP Bank Nyrt., найбільшого угорського кредитора, до чорного списку. За словами Сійярто, його країна вже попереджала, що блокуватиме допомогу, якщо Україна не виключить OTP Bank із переліку спонсорів війни.

  Другою причиною дипломат назвав те, що з 1 вересня “угорські школи на Закарпатті не зможуть працювати”.

  Третя причина – він згадав “замовну” статтю у Washington Post, в якій з посиланням на якісь “документи” стверджується, що президент України Володимир Зеленський хотів чи думав підірвати нафтопровід “Дружба”, яким до Угорщини надходить сира російська нафта: “Така загроза суперечить суверенітету Угорщини, оскільки безпека енергопостачання є питанням суверенітету. Якщо хтось закликає унеможливити енергопостачання Угорщини, це практично завдає удару по суверенітету Угорщини”. І хоч реальні докази відсутні, статті в газеті для державного чиновника найвищого рангу виявилось досить, щоб робити глобальні висновки.

  Політика Угорщини відверто йде в розріз із політикою країн ЄС. Залишається великою загадкою – навіщо Угорщину тримають в ЄС, НАТО, якщо керівництво цієї країни відверто працює проти цих структур? 

НАГАДУЄМО:

Створено Реєстр збитків, завданих Україні під час агресії Російської Федерації (ВІДЕО)