Україна планує залучити більше жінок до розмінування

Україна планує залучити до розмінування більше жінок. У цьому візьме участь Канада, країна долучиться до реалізації навчальних програм у протимінній діяльності (ПМД) за участю жінок. Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко за підсумками зустрічі з пані послом Канади у справах жінок, миру та безпеки Жаклін О’Ніл.

«Гендерна рівність розглядається як невід’ємна частина політики України, яка базується на принципах інтеграції, інклюзивності та цілісності. Це стосується всіх видів діяльності, зокрема, і таких важливих напрямів як розмінування», – заявила Свириденко.

За словами міністерки, середній рівень залучення жінок серед усіх державних і недержавних операторів сягає близько 30%. Вона додала, що це відповідає порядку денному НАТО «Жінки, мир і безпека».

«Ми прагнемо збільшити участь жінок у діяльності операторів протимінної діяльності, тож для нас є цінною підтримка наших канадських партнерів у цьому питанні», – наголосила міністерка.

Свириденко розповіла, що уряд націлений забезпечити професійну реалізацію та соціальну інтеграцію жінок, ветеранів та ветеранок, людей, постраждалих від вибухонебезпечних предметів та людей із інвалідністю через залучення до виконання робіт у сфері ПМД.