Україна не планує постачати воду до Криму

Віцепрем’єр-міністр України Олександр Резніков в коментарі виданню LB.ua, що водопостачання до Криму не буде відновлено допоки не завершиться його окупація Росією. Таким чином він відреагував  на запланований на 18 березня відеозв’язок президента РФ Володимира Путіна із окупаційною владою півострова та запуск водозабору на річці Бельбек.

 

“Тепер росіяни розуміють, що вони допустили серйозну помилку, не знають, як вийти з ситуації, що склалася. Вони прекрасно розуміють, що Україна ніколи не поставить їм воду до деокупації півострова. Тому все, що ми зараз спостерігаємо, – це виключно політтехнологічний проєкт”, – зазначає  Олександр Резніков

 

Він також додав, що основна проблема з водою в Криму полягає у надмірному використанні водних ресурсів збройними силами Росії. Військові, через мілітаризацію півострова, неефективно  використовують водні запаси. 

 

“Мирному населенню при раціональному використанні води там з головою вистачає. Просто потрібно правильно все робити: використовувати ресурс і його економити. А вони почали мілітаризувати півострів, намагатися напоїти військових, а також півмільйона завезених російських громадян (проводячи при цьому асиміляцію нашого етнічного складу)”, – додав віцепрем’єр-міністр. 

 

Від початку російської окупації Криму на його території існують великі проблеми з водопостачанням. Воду мешканцям окуповано півострова подають за графіком, а місцеві водосховища та озера поступово зникають.  Так, нещодавно стало відомо, що озеро Бугаз в околиці Судака сильно обміліло і перебуває на межі зникнення.

 

Нагадуємо: