Україна нарощує свої оборонні зусилля

   Німецький концерн Rheinmetall у найближчі три місяці відкриє в Україні завод із виробництва та ремонту танків та іншої бронетехніки, повідомив гендиректор компанії Армін Паппергер в інтерв’ю CNN. Окрім ремонту та виробництва танків там також будуть виробляти бронетранспортери Fuchs. Частково завод перебуватиме у власності “Укроборонпрому”.

  Найбільший у Німеччині виробник зброї також навчатиме українців обслуговувати танки та іншу бронетехніку, вироблену на заводі, який буде розташований у західній частині країни. Раніше цього року у компанії говорили, що хочуть запустити в Україні завод продуктивністю близько 400 танків на рік.

  «[Українці] повинні допомогти собі — чи їм завжди доведеться чекати, [поки що] європейці чи американці допоможуть їм протягом наступних 10 чи 20 років… А це неможливо», — сказав Паппергер.

  У той же час Паппергерер зазначив, що отримання більшої кількості боєприпасів є важливішим пріоритетом, ніж виробництво більшої кількості танків. У зв’язку з цим Rheinmetall також збільшить щорічне виробництво артилерійських снарядів зі 100 000 до 600 000 наступного року, і більша частина їх буде призначена саме для України.

  Теоретично, додав він, Rheinmetall може забезпечити 60% необхідних Україні артилерійських боєприпасів.

  В Україні також почали будувати завод із виробництва безпілотників Bayraktar. Про це повідомив в ефірі телемарафону міністр із питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин.

  “Завод почав будуватися на ділі, а не тільки в меморандумі. Це саме той великий завод Bayraktar, про який ще кілька років тому домовлялися, потім були зупинки, скандали. Сьогодні цей завод починає будуватися, ми перейшли до реальних кроків”, – заявив міністр із питань стратегічних галузей промисловості. 

НАГАДУЄМО:

На Росії продовжують виробляти БПЛА за ізраїльською ліцензією