Ухвалення поправок до Конституції РФ не узаконить окупацію Криму

У Російській Федерації та на окупованому нею Криму з 25 червня по 1 липня відбудеться голосування щодо поправок до Конституції РФ. Закон про внесення до Конституції Росії кількох десятків поправок уже схвалений Держдумою і Радою Федерації, підписаний В.Путіним і схвалений Конституційним судом РФ.

Російський сенатор Андрій Клішас сказав, що запропонована Володимиром Путіним поправка до Конституції Росії про захист суверенітету країни необхідна для того, щоб “жоден орган державної влади, включно з президентом, або парламент, або уряд, не могли серйозно вести переговори, наприклад, про повернення Криму Україні”.

«Конституційні поправки», що якимось чином «закріплюють суверенітет і територіальну цілісність РФ», ніяк не можуть вплинути на незаконність окупації Криму з точки зору міжнародного права. Про це в ефірі «Радіо.Крим.Реалії.» заявила речниця Міністерства закордонних справ України Катерина Зеленко, передає Цензор.НЕТ.

“Будь-які зміни у внутрішньому законодавстві будь-якої країни не можуть нівелювати її зобов’язання дотримуватися норм міжнародного права і дотримуватися договорів, де вона виступає як одна зі сторін. Тож Росії все одно доведеться відповідати за порушення норм міжнародного права”, – зазначила представниця МЗС.

Катерина Зеленко також висловила переконаність у тому, що в майбутньому Росія обов’язково повернеться до теми окупації Криму, попри небажання Кремля вести переговори про деокупацію півострова сьогодні.

“Врешті-решт, їй доведеться повернутися в конструктивне русло виконання норм міжнародного права. Це завдання не тільки України, а й усіх країн-партнерів, оскільки мілітаризація Криму загрожує безпеці всього Чорноморського регіону”, – підсумувала Зеленко.

Одна з поправок торкнеться «обнулення» президентських термінів, що дозволить російському президенту Володимиру Путіну брати участь у виборах ще двічі, і залишатися при владі до 2036 року.