Учасник АТО відкрив власний бізнес з постачання устриць та ексклюзивних морепродуктів

Відкриття учасниками АТО власної справи є яскравим свідченням успішного шляху “повернення додому” після бойових дій. Переносний стрес під час війни, а також супутні проблеми, дуже часто заважають ветеранам швидко адоптуватися до мирного життя після АТО. Втім, не існує кращої мотивації, як особистий приклад учасника бойових дій, якому вдалося започаткувати власний ветеранський бізнес та вивести його на успішні позиції.

 

 

Олексій Ведмідський  ветеран батальйону “Харків-1”. У добровольчому підрозділі він перебував з квітня 2014 року. Після звершення служби у підрозділі, ветеран АТО вирішив відкрити власний бізнес. Сьогодні власна справа ветерана – доставлення живих устриць та морепродуктів преміумкласу додому та в ресторани. 

 

 

Олексій Ведмідський

Ветеран АТо, Доброволець батальйону “Харків 1”

“Процес вирощування устриці доволі складний. Переважну більшість молюсків розводять на устричних фермах в океані  від трьох до десяти років. Потім устриці переміщують в менш солону воду: дельта річки, затоки або спеціальні “ставки-клери”, де кожен сорт отримує свої унікальні смакові якості. Після цього устриці очищуються в спеціальних морських комплексах, де чиста морська вода постійно циркулює та фільтрується. Такі ферми знаходяться переважно у Франції

 

 

Устриці почали вживати у їжу ще первинні люди за часів Кам’яного віку. Відомі вони як їстівний продукт  в римські часи, а потім і у середньовіччя. Особливою увагою вони користувалися в імператора Франції Наполеона Бонапарта. Втім, до ХХ століття устриці вважалися їжею переважно бідних верств населення. Однак масовий промисел та безконтрольне їх виловлення призвели до того, що вже у минулому столітті вони стали вважатися делікатесом, що був доступний заможним верствам населення. 

 

 

 

За словами ветерана, за одну годину устриця може пропустити через себе від 5 до 30 літрів води, адже вона харчується фітопланктоном –  рослинними організмами, що мешкають в товщі води. Як каже Олексій, система вирощування устриць в чомусь схожа на процес виготовлення вина, коли від мінералізації ґрунту залежать смакові властивості майбутнього продукту. З устрицями смакові якості залежать від мінералізації води, де устриці витримуються. Цей процес називається “афінаж”. Інколи він проходить в різних місцях, таким чином цей процес можна порівняти з купажем при виробництві вина.

 

 

Олексій Ведмідський

ВЕТЕРАН АТО, ДОБРОВОЛЕЦЬ БАТАЛЬЙОНУ “ХАРКІВ 1”

Специфічні смакові якості устриці також залежать від сорту самого продукту. Але недостатньо просто взяти свіжу устрицю, адже в ній буде багато мулу, тому необхідно її як слід відмити. Не менш як добу, а інколи навіть і тиждень. Тому всі ці “свіжовиловлені устриці прямо з океану” на фермах для туристів – це лише красивий привід заманити відвідувачів до закладу. Навряд чи хтось буде подавати неочищеного молюска, – розповідає ветеран та демонструє резервуари в яких зберігаються устриці. Там вони перебувають у холодній морській воді та проходять додаткове очищення. –  До нас вона приїжджає у рефрижераторах з Франції або Ірландії. Взагалі Франція це як хаб для збору та перевезення даного продукту. Звідти устриці потрапляють навіть і в Каліфорнію. <br>

 

 

Компанія Олексія “Oyster Farm” може запропонувати до 20 видів устриць на різний смак. Тут є відносно недорогі молюски, такі як, наприклад “Fine de claire”, так і ексклюзивні “Gillardeau”, кожен з яких має лазерне гравіювання виробника.

 

 

Ветеран розповідає, що почалось все ще з 2018 року, коли він скуштував устриці в одному з харківських супермаркетів. Олексій згадує, що своїми смаковими властивостями вони були набагато гірші ніж ті, які він куштував раніше за кордоном. Тоді до нього прийшла ідея зробити доставлення устриць, а згодом і інших ексклюзивних морепродуктів.

Олексій Ведмідський

ВЕТЕРАН АТО, ДОБРОВОЛЕЦЬ БАТАЛЬЙОНУ “ХАРКІВ 1”

Зараз ми маємо три основні напрямки роботи: по-перше, це постачання в ресторани та магазини; по-друге, це приватні замовлення – доставлення в офіс або додому; по-третє, це фестивалі та фудкорти. У нас працюють професійні устричні сомельє, які виїжджають на місця проведення важливого заходу, або корпоративу чи дня народження. Там вони знайомлять з особливостями кожного сорту, навчають, як правильно вживати устриці, а також можуть дати поради щодо приготування інших морепродуктів

 

 

Після того, як ветеран почав постачати устриці, він зрозумів, що існує також попит і на інші делікатесні морепродукти. Тому зараз “Oyster Farm” може запропонувати ексклюзивну рибу, королівські креветки, ікру, равликів, мідії, восьминогів, морських гребінців чи живих лобстерів. Адже попит на такі делікатеси у Харкові тільки зростає.

 

В планах в Олексія стоїть розширення власної справи. Для цього він планує збільшити потужності та розширити штат співробітників.

 

Нагадуємо: