У ЗСУ визнали проблему з льотними кадрами

Нещодавно у ЗМІ була опублікована інформація про наявні проблеми в авіації Збройних сил України. Серед іншого перелічувалися питання з грошового забезпечення, великий документообіг, надмірне навантаження тощо. Слід зазначити, що про такі проблеми інформація з’являлася в соціальних мережах ще до того, проте офіційно на це відреагували лише зараз. 



Так, у матеріалі “Радіо Свобода” приводяться цифри грошового забезпечення льотчиків ЗСУ. У той час, коли військові льотчики можуть розраховувати лише на зарплату до 24 тис. гривень, у Національній поліції ця сума становить 50 тис. гривень, що є максимальною для України. 

 

Грошове забезпечення льотчиків

 

Командування Повітряних сил України визнало наявні проблеми з особовим складом. Серед головних проблем перелічені такі:  

 

  • велике навантаження на льотний склад, що несе бойове чергування в системі ППО та на оперативних аеродромах в інтересах операції Об’єднаних сил;
  • надмірно велика кількість документації, яку льотчики повинні встигати вести поміж льотних змін;
  • грошове забезпечення льотного складу Збройних Сил суттєво відрізняється від зарплати пілотів інших складових сектору безпеки і оборони, що створює передумови до звільнення й переходу на службу в інші відомства на більш вигідних умовах;
  • соціальні гарантії та правовий захист льотного складу у випадку аварій та катастроф;
  • фізично та морально застарілий парк авіаційної техніки.

 

Крім того, там також підтверджують цифру про звільнення 140 осіб льотного складу ЗСУ. Проте наполягають, що мова йде не лише про Повітряні сили, а також про армійську авіацію Сухопутних військ та авіацію ВМС. За період з 2019 по липень 2021 року із авіаційних бригад Повітряних Сил звільнилось 52 військовослужбовці льотного складу. 

 

Нагадуємо: