У ЗСУ розпочато експлуатацію мобільних мінометів БАРС 8ММК (ФОТО)

В ДК “Укроборонпром” повідомляють про початок тестової експлуатації шести мобільних мінометних установок БАРС 8ММК у складі десантно-штурмових військ. Дана мінометна система була розроблена та виготовляється ДП “Укроборонсервіс”. 

 

Калібр мінометної установки становить 120-мм та може стріляти осколково-фугасними снарядами на відстань до 7100 метрів з автоматичним наведенням на ціль. До того ж, БАРС 8ММК оснащено спеціальною системою, що  яка автоматично корегує умови стрільби з урахуванням інформації бортової метеостанції. Мінометна установка має діяти у якості підтримки дій механізованих підрозділів під час боротьби з рейдовими загонами, диверсійно-розвідувальними групами, а також для здійснення контрбатарейної боротьби тощо. img-post-2

 

“Ми повністю профінансували розробку установки, наші фахівці створили й реалізували проєкт компонування окремих частин у єдиний комплекс і зробили боєукладання на 60 мін, що втричі перевищує звичайний боєкомплект буксирувального міномета”, – зазначає директор підприємства розробника Володимир Воронін.

 

img-post-2

 

Крім того, як зазначають в ДК “Укроборонпром”, завдяки сучасним технологічним рішенням  БАРС 8ММК може набагато швидко переходити з похідного положення у бойове і навпаки, відновлювати автоматично положення ствола після пострілу та визначати власні координати.  Завдяки такій автоматизації, розрахунок мінометної установки БАРС 8ММК вдвічі менший, аніж у  буксирувального аналога.

 

Нагадуємо: