У ВООЗ вважають, що «загадкова казахська пневмонія» – це не що інше, як Covid-19 (на фото госпіталь в приміщенні льодового палацу в Алма-Ати)

Світом поповзли чутки про «загадкову казахську пневмонію», нібито більш небезпечнішу, ніж коронавірус. Однак в ВООЗ заявили, що проблема не в новій хвороби, а в недостатньо ефективній діагностиці на Covid-19.

Треба визнати, МОЗ Казахстану сам винен у появі чуток про нової небезпечної пневмонії, що бушує в Казахстані. Справа в тому, що в офіційну статистику по Коронавірусу включають тільки ті випадки, які підтверджені ПЛР-тестами (І це тільки в Казахстані такий підхід?).

Ось і виходить, що в країні помирає велика кількість людей, в моргах і на кладовищах з’явилися черги, а в офіційних зведеннях коронавірус забрав життя лише 264 пацієнтів.

Тим часом пневмонії, яка по всім симптомам збігаються з Covid-19, до статистики не вносять (І це тільки в Казахстані такий підхід?).

Минулого тижня посольство Китаю опублікувало на своєму сайті повідомлення про ту саму нову невідому і дуже небезпечну пневмонію, яка є нібито більш небезпечною, ніж коронавірус. Цю інформацію підхопили світові ЗМІ. Висловила свою позицію і ВООЗ. Виконавчий директор Програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров’я Майкл Райан висловив думку, що випадки «просто не були правильно діагностовані».

Під тиском громадськості та за запитом президента Касим-Жомарт Токаєва МОЗ озвучив цифри по тій самій пневмонії, що збігається за симптомами з Covid-19. Міністр охорони здоров’я

Олексій Цой розповів главі держави, що з початку липня спостерігається стрімке зростання кількості хворих на пневмонію. Якщо за перше півріччя 2020 року в Казахстані було зареєстровано 98,5 тис. випадків пневмонії, а за весь минулий 2019 рік їх було 63 тис., то лише за один тільки тиждень липня 2020 року зареєстровано 56,8 тис. випадків пневмонії.

 

Тобто тільки за один тиждень липня 2020 року зафіксовано майже стільки ж випадків пневмонії скільки за весь минулий рік.

 

За словами Цоя, з цих 56,8 тис. випадків 7348 вірусні пневмонії і 9759 – бактеріальні. Разом вони утворюють групу звичайних пневмоній, які були завжди. А ще майже 40 тис. випадків – «вірусні пневмонії неуточнені, які мають схожий перебіг із коронавирусною інфекцією».

Виходить, що лише за один тиждень в Казахстані як мінімум 40 тис. осіб захворіли на коронавирусну пневмонію. І це крім тих офіційно підтверджених ПЛР-тестами з початку пандемії 56 тис. випадків коронавируса, які оприлюднила «статистика».

З пневмонією до лікарів звертаються тільки деякі хворі на коронавірус. Більшість захворілих переносить його безсимптомно або ж у легкій формі, та  лікується вдома самостійно. Так що заявлені 40 тис. за один тиждень можна сміливо множити, скажімо, на 10.

 

Таким чином, можна припускати, що реальні масштаби епідемії в Казахстані в кілька разів (а скоріше за все в кілька сотень разів) перевищують офіційні цифри.

 

Відзначимо, що така ж ситуація спостерігається і в Киргизстані, де 11 липня померли три пацієнти з підтвердженим коронавірусів і 32 пацієнта (тобто в 10 разів більше) з пневмонією.

В Україні за даними “Системи моніторингу поширення епідемії коронавірусу” апарату РНБО України, станом на дев’яту ранку 16 липня 2020 року загалом зафіксовано 56455 випадків інфікування на covid-19; за останню добу кількість виявлених випадків інфікування зросла до 848 осіб.