У Росії даний старт проекту “примирення” між терористами так званих ДНР і ЛНР і псевдо-ветеранами АТО.

Багато хто з нас вже звик до того, що на російському телебаченні час від часу з’являються різного роду “експерти” і “політологи” з України, яких можна обматерить в прямому ефірі, вигнати із студії в процесі дискусії і навіть побити. Подібного роду персонажі потрібні російській пропаганді для того, щоб створити картинку як підтримувальних “російський світ” українцях, так і негативно до нього що відносяться, яких можна і навіть треба привселюдно лупцювати.

У свою чергу обмежена кількість кандидатів для вилизування Кремля і для “биття натовпом” призводить до того, що навіть самий пропитий бояркой мозок починає в одноманітності ефірів, гостей і нарративов помічати деяку каверзу. Але, схоже, порядок денний у російської пропаганди помінявся.

Так, недавно в РФ відбувся ефір програми “Окопна правда” Олександра Рогаткина, на який були запрошені як колишні військовослужбовки ВСУ, так і що воювали на стороні так званих ДНР-ЛНР бойовики. Мета програми – примирення між “вчорашніми” ворогами. Ось тільки, як і у випадку з різного роду “політологами” і “експертами”, які в Україні взагалі не котируються, представлені на російському каналі ветерани АТО виявилися, м’яко кажучи, липовими.

Передусім, розпочнемо з керівника групи українських ветеранів, яким виявився прекрасно відомий в Україні проросійський провокатор, що представляється журналістом каналу Open Ukraine, а у минулому член “Братерства” Дмитра Корчинского(що для мене абсолютно не дивовижне), а раніше, в 2005 році глава харківського відділення “Євразійської спілки молоді”(ЕСМ) Олександра Дугина – Олександр Мединский. При цьому Мединский представляється як учасник у бойових діях.

Компанію Олександру Мединскому склали такі ветерани АТО як Олексій “Олекса Довбуш” Грживач, участь якого в АТО обмежилася лише варкої каші, а після він неодноразово висловлювався проти війни, критикував АТО і називав війну “громадянської”, а так само Віталій “Тюльпан” Плошкин, редактор проросійського сайту “Антифашист” і частий гість ефірів самого Мединского, в ході яких вони на пару поливають брудом Україну і ВСУ.

Що цікаво, сам Олександр Мединский був задіяний російською пропагандистською машиною в спробі звинуватити Україну в застосуванні хімічної зброї на території Донбасу. З такою заявою він звернувся до президента США Дональда Трампу в 2018 році. Але, як відомо, це марення, зшите білими нитками, не знайшло відгуку у Білому домі так і залишившись в ніші третьосортних інформаційних майданчиків.

Після таких зухвалих хитрощів Олександр Мединский, діючи по кальці історії Шария, звернувся до агента впливу Кремля у Фінляндії, а у миру “правозахисникові і журналістові” Йохану Бекману, який за сумісництвом ще і керівник фейкового “представництва “ДНР” в Хельсінкі, з проханням посприяти в отриманні політичного притулку у Фінляндії.

Проте, очевидно, що російська пропаганда зараз взялася за зміну порядку денного ефірів і, починаючи з таких другосортних майданчиків як ефір у Олександра Рогаткина, намагається його інтегрувати в загальний контекст інформаційної хвилі.

Враховуючи ж те, що учасниками шоу стали зовсім не ветерани АТО, а явні українофоби, вийшло, як і багато інших починів пропагандистської машини РФ, украй незграбно і халтурний.

З іншого боку, споживачі інформаційного фаст-фуду, як в Росії, так і в Україні, для яких і призначений цей ” продукт”, проковтнуть і ще добавки попросять.