У проєкті держбюджету заплановано заплановано кошти на придбання житла для ветеранів та їхніх родин (відео)

  У проєкті державного бюджету на 2024 рік заплановано 5,2 млрд гривень на придбання житла для ветеранів та їхніх родин. У разі схвалення його Парламентом, Мінветеранів розраховує у наступному році закрити потребу у житлі за чотирма бюджетними програмами.

  Йдеться про ветеранів війни, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали участь в бойових діях на території інших держав, Революції Гідності, та членів сімей загиблих (померлих) з числа таких ветеранів (постанови КМУ № 719, № 280, № 214, № 206).

  Про це повідомив перший заступник Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун під час ефіру на національному телемарафоні “Єдині новини”.

    Він нагадав, що цьогоріч Мінветеранів вже завершило розподіл субвенцій на виплату грошової компенсації для придбання житла за чотирма бюджетними програмами в обсязі 5,5 мільярдів гривень, які передбачені на 2023 рік. Відтак, компенсацію за житло цьогоріч отримають майже 2500 осіб від загальної потреби у 5000 станом на поточний рік.  

  Після розподілу субвенцій з державного бюджету в місцеві бюджети відповідно до поданих потреб виплата грошової компенсації за житло здійснюється отримувачам на спеціальні рахунки. Після отримання коштів особи можуть придбати житлові приміщення, які вони попередньо обрали самостійно.

  “Це цільові кошти, на які можна придбати лише житло. Після придбання особа має його приватизувати. Надалі органи місцевого самоврядування звітують нам, що така особа вже не потребує житла. За рішенням Уряду з 2022 року даною субвенцією можна скористатись по всій території України за місцем реєстрації. Термін реалізації коштів для придбання житла — півроку після скасування воєнного стану”, — повідомив Олександр Порхун.

НАГАДУЄМО:

І ще раз про землю для ветеранів