У посольстві Ізраїлю в Україні засудили Ходу з нагоди дня народження Степана Бандери

  Ввечері, 01 січня 2022 року, в Києві відбулася смолоскипна хода з нагоди 113-ої річниці від дня народження лідера ОУН(Б) Степана Бандери.

 

  Активісти зібралися в парку ім. Тараса Шевченка, запалили смолоскипи і вирушили по вул. Володимирській, через бульвар Тараса Шевченка та Хрещатик до Майдану Незалежності.

 

  Учасники маршу виконали пісню “Батько наш Бандера…”, а також скандували “Бандера прийде – порядок наведе”.

 

  У посольстві Ізраїлю в Україні засудили традиційний марш на честь ідеолога українського націоналізму Степана Бандери. Відповідне повідомлення ввечері, 01 січня 2022 року, було розміщено на Twitter Посольство Ізраїлю в Україні.

 

  “Ізраїль засуджує націоналістичний марш на честь Бандери. Прославлення тих, хто підтримував нацистську ідеологію, оскверняє пам’ять жертв Голокосту в Україні. Ми вимагаємо розслідування антисемітських проявів, які мали місце під час маршу, згідно із законом, прийнятим у 2021 році”, – йдеться в дописі.

 

  Варто зауважити, що й досі ніхто з дослідників не вказав, якою була чисельність євреїв у лавах ОУН-УПА. Євреїв-лікарів разом із родинами повстанці визволяли з німецьких гетто та в обмін на захист від німців пропонували допомагати з порятунком поранених повстанців.

 

  Так, на допитах в НКВД досить відомий лікар Варм Шая Давидович, на прізвисько «Скрипаль», розповів, що він «вилікував понад 200 стрільців, поранених у боях з німцями, поляками та червоними партизанами, а також із загонами НКВД». За свою діяльність Варм Шая Давидович отримав в СРСР 20 років заслання. І це далеко не поодинокий випадок…

 

  Через те, що тема участі євреїв у Русі Опору на західних землях України в роки Другої світової війни до цього дня взагалі ґрунтовно не вивчена істориками, доводиться досить часто стикатися із подібним сприйняттям деяких моментів нашої історії, які були сформовані в СРСР в роки «Холодної війни» та активно використовується пропагандистами Російської Федерації проти України в умовах «гібридної війни» сьогодні.

 

Фото: Дарина Коломієць / Суспільне