У НАТО не підуть на компроміси з Росією щодо членства України в альянсі

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що в організації не підуть на компроміси з РФ щодо можливого вступу України до альянсу. Таку заяву генсек зробив напередодні переговорів напередодні зустрічі Росія-НАТО 12 січня в Брюсселі та перед початком Комісії Україна-НАТО, яка у понеділок  відбувається також в Брюсселі. 

 

“Ми дуже чітко заявляли, що ми не підемо на компроміс щодо права жодної держави у Європі обирати свій власний шлях, у тому числі щодо безпекових домовленостей, частиною яких вона хоче бути. Тому фундаментальним є непорушення цього принципу”, – заявив Єнс Столтенберг.

 

За словами Столтенберга, лише Україна та 30 краї членів НАТО мають визначати питання про вступ до організації окремої держави. Він також додав, що в альянсі віддані рішенням саміту 2008 року у  Бухарестському, на якому було означено можливі перспективи вступу України до НАТО.“Ми зберігаємо відданість цьому рішенню, і ми допомагаємо Україні рухатися до членства, імплементуючи реформи”, – зазначив генеральний секретар Столтенберг.

 

Нагадуємо: