У МІНОБОРОНИ ПОВІДОМИЛИ ПРО СТРОКИ ПЕРЕХОДУ ЗСУ НА НОВІ СЕРЖАНТСЬКІ ЗВАННЯ

Перехід у Збройних силах України на нові сержантські звання має відбутися до кінця вересня. Про це заявила координатор реформи сержантського складу від Проектного офісу реформ Міністерства оборони України Інна Шевчук, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Інна Шевчук повідомила, що за прикладом країн НАТО має також відбутися перехід виплати грошового забезпечення за формулою прив’язки до військового звання, а не до посади.

“У нас має бути підготовлено драфт змін до постанови, оскільки грошове забезпечення регулюється постановою (Кабміну). Міністр оборони поставив термін чотири тижні: під час наради минулого тижня він наказав через чотири тижні підготувати йому пропозиції”, – додала Шевчук.

Вона пояснила, що оскільки ця постанова стосується всіх сил і структур, що входять до сектору безпеки і оборони, це буде тривалий процес. Водночас вона висловила сподівання на те, що перехід спробують здійснити якомога швидше, і наголосила на можливості порушити питання щодо того, чи мають у кожній структурі силового блоку бути армійські військові звання.

“Тут буде складний момент. Але сподіваємося, що ми його зможемо якнайшвидше пройти і взагалі порушити питання щодо того, чи в кожній структурі силового блоку мають бути армійські військові звання. Оскільки, можливо, в певній структурі можуть бути спеціальні звання”, – пояснила Шевчук. За її словами, після ухвалення закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов’язку та проходження військової служби)” в Міністерстві оборони та Генеральному штабі створено спільну робочу групу й розроблено дорожню карту щодо змін.

“Тому що цей закон насправді стосується не лише зміни назв звань, а взагалі самого підходу до побудови сержантського корпусу. Це стосується, наприклад, соціального забезпечення та нарахування грошового забезпечення. Трансформується вся система повністю. Це теж тривалий процес, але нині він більше активізувався”, – зазначила Шевчук.

За матеріалами ЗІК новини