У Львові дружина ветерана отримала грант і відкрила Центр розвитку дитини та підтримки сім’ї

Протягом місяця у Львові успішно працює Центр розвитку дитини та підтримки сім’ї, який заснувала дружина ветерана Уляна Кінаш. Вона подала заявку на грант і отримала майже 10 тисяч євро,інформує Суспільне.

Уляна Кінаш є дружиною військовослужбовця. Її чоловік Володимир до війни працював шеф-кухарем, але у 2015 році пішов добровольцем в АТО. Після року служби отримав статус ветерана. Під час повномасштабного вторгнення чоловік приєднався до 80 окремої десантно-штурмової Галицької бригади.

Після восьми місяців служби чоловіка було переведено до Львова. Уляна каже, що він закликав її відкрити власний бізнес. Жінка більше 13 років працювала логопедом. Вона подала заявку на грант щоб, відкрити Центр розвитку дитини та підтримки сім’ї.

«Однією з цілей нашого закладу є інформаційна підтримка батьків, які виховують дітей з особливими освітніми потребами або затримкою розвитку. Ми працюємо з дітьми з комплексними порушеннями, ми працюємо з дітьми з аутизмом, з дітьми з генетичними порушеннями, з інтелектуальною недостатністю. Є діти різні по можливостях і по навичках. Ми проводимо індивідуальну роботу та групову роботу».

Один із відвідувачів центру — Максим. Бабуся Максима, Тетяна, каже, що із дитиною працюють вже більше п’яти років.

«Чим раніше з дитиною починають працювати, тим більші результати є. Зараз ми розмовляємо, зараз ми читаємо, зараз хоч якась комунікація є з дітьми. Йому дуже добре, в школу ходимо».

Уляна також розповіла,що на початку квітня планує додати зустрічі для батьків:

«Ми бачимо наскільки важливо підтримати батьків, психологічно, якось емоційно. На початку шляху особливо, або які вигоріли на середині шляху, які розуміють, що є такі моменти, які неможливо буде виправити».

На цей проєкт було виділено майже 10 тисяч євро в межах проєкту від команди Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів. Вони допомагають адаптуватися ветеранам та їхнім родинам у цивільному житті.