У Харкові заляпали фарбою постамент пам’ятника Героїв Небесної Сотні

У Харкові заляпали фарбою постамент на майдані Героїв Небесної сотні.

Повідомлення про це поліція отримала 07 травня о 10:36. Місце події оглядали працівники Основʼянського відділу поліції.

“Проводяться заходи щодо встановлення всіх обставин та осіб, причетних до події”, — повідомив suspilne.media відділ комунікації Головного управління Нацполіції Харківщини.

 

Постамент на колишньому майдані Руднєва, перейменованому на майдан Героїв Небесної сотні в рамках декомунізації п’ять років тому, залишився від пам’ятника Руднєву, який знесли невідомі у квітні 2015 року.

У травні 2018 року ініціатори встановлення пам’ятника Героям Небесної сотні у Харкові представили оновлений проєкт. На майдані планується створити відкритий простір, площею 20 тисяч кв. метрів, що включатиме пам’ятник загиблим під час Революції Гідності, джерела з водою та газони. Старий фонтан, лавки та бордюри автори проєкту пропонують знести. Сам пам’ятник пропонують зробити у формі журавлиного ключа зі 107 журавлями, який розміщуватиметься на висоті 11 метрів.

Втілити проєкт у життя досі не вдалося через відсутність фінансування. Цьогоріч під час вшанування пам’яті загиблих на Майдані на постаменті знесеного пам’ятника Руднєву залишили напис ”  Героям Небесної сотні”.