У Японії відзначають День північних територій

  Щороку, 07 лютого, в Японії відзначають “День північних територій“. У цей день у 1855 році між росією та Японією був підписаний Сімодський договір, згідно з яким острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан і група островів Хабомаї відійшли до Японії, а інші острова Курильської гряди визнавали володіннями російської імперії.

  Керівництво і громадськість Японії вважають, що СРСР незаконно захопив ці острови після капітуляції країни під час Другої світової війни. На сучасній росії переконані, що дії СРСР були абсолютно законними, мскву все влаштовує і у кремлі не збираються щось змінювати.

  Японський уряд і громадські групи вкотре розкритикували росію за “незаконну окупацію” Курильських островів на щорічному з’їзді з вимогою їх повернення. Токіо використало цей термін стосовно спірної території вперше за п’ять років після погіршення двосторонніх відносин через війну рф проти України. Про це повідомляє Kyodo News.

  З’їзд, ініційований урядом, відбувся вперше після того, як росія здійснила повномасштабне вторгнення в Україну у 2022 році. Тоді Японія запровадила санкції проти росії, що спонукало москву призупинити переговори про укладення мирного договору, які ведуться десятиліттями. Також були зупинені двосторонні програми безвізового обміну, зокрема ті, які дозволяють японцям відвідувати могили своїх предків на островах.

  Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда висловив надію на відновлення переговорів та програм між двома країнами, назвавши це “одним із пріоритетів” японсько-російських відносин. Він також заявив, що японський уряд зберігає свою позицію щодо “розв’язання територіального питання з росією” та підписання післявоєнного мирного договору, попри нинішній “важкий стан” двосторонніх відносин.

  У неділю, 29 січня, росія заявила, що не буде проводити щорічні переговори з Японією щодо відновлення угоди, яка дозволяє японським рибалкам працювати поблизу спірних островів, заявивши, що Японія вжила антиросійських заходів.

НАГАДУЄМО:

Китайський аеростат дуже гучно приземлився