У Дніпрі відкрили Центр ветеранського розвитку

  У Дніпрі, 15 червня 2023 року, на базі Університету митної справи та фінансів, відкрили перший в Україні Центр ветеранського розвитку, який допомагатиме у реінтеграції ветеранів та членів їхніх сімей у суспільне життя. Про це повідомило Міністерство у справах ветеранів.

  Центр ветеранського розвитку у місті Дніпро створено за підтримки Дніпропетровської ОВА, Університету митної справи та фінансів, уряду Німеччини, Міжнародної організації з міграції та благодійного фонду “МХП – Громаді”. Центр має стати платформою для цивільної освіти ветеранів та членів їхніх сімей.

  “Центр забезпечуватиме створення сприятливих умов для реінтеграції ветеранів та членів їхніх сімей у суспільне життя за допомогою розвитку професійних навичок, перекваліфікації, сприяння зайнятості ветеранів та підготовки майбутніх помічників ветеранів”, – ідеться в повідомленні Мінвету.

2

  Директор Центру ветеранського розвитку Сергій Звірко для “НОВА: новини ветеранів”  більш детально  пояснив значимість даної події: “Після війни ми очікуємо, що в нашу Дніпропетівську область повернеться в 10 разів більше ветеранів війни, ніж свого часу повернулося після АТО. Нам важливо, щоб ветерани не ходили у пошуках роботи, а щоб мали можливість одразу працевлаштуватися. Тому відповідні Центри ми маємо створювати вже зараз, не чекаючи закінчення війни”.
  “Ветерану після війни необхідно надати можливість звернутися зі своїми проблемами і він має отримати реальну допомогу у їх вирішенні”, – сказав Сергій Звірко

  У Мінветі також звернули увагу, що, окрім освітніх програм для ветеранів, у центрі заплановано спеціалізоване навчання майбутніх помічників ветеранів – “тих, хто зустріне воїнів після перемоги і за принципом “рівний – рівному” сприятиме поверненню захисників і захисниць у цивільне життя”.

  Мінветеранів спільно з Міністерством освіти та науки розробили навчальний модуль для помічників ветеранів. За планами, до кінця червня відкриють набір таких помічників, а у липні вже проводитимуть їхнє навчання.

НАГАДУЄМО:

 У Києві на семінарі навчали методам подолання посттравматичного стресового розладу