У Чехії засудили терориста за участь у війні на Донбасі

У Празі Верховний суд змінив вирок для громадянина Чехії Павла Кафку за участь у бойових діях на Донбасі з умовного на реальний термін. А віднедавнаї набув чинності вирок регіонального суду міста Усті-над-Лабем щодо 45-річного чоловіка, який з 2014 року воював на боці маріонеткової “ДНР”. Про це пише policie.cz.

 

Ззасуджений спочатку був “командиром бойової машини”, а потім “командиром збройної групи роти танкового полку в званні підполковника”. Суд провів процес проти чоловіка заочно. Поліція Чехії вважає, що він все ще перебуває на сході України.

 

За словами посла України в Чехії Євгена Перебийніса, вирок винесено заочно, оскільки згаданий громадянин продовжує перебувати на тимчасово окупованій території України.

 

Дипломат додав, що станом на сьогодні це наразі найвище покарання, яке було визначене чеськими судами для тих, хто воював на Донбасі на боці бойовиків.

 

“У цього чергового любителя „руського міра“ тепер вибір невеликий. В разі, якщо він колись з’явиться в будь-якому місці у цивілізованому світі, він буде одразу ж заарештований і почне відбувати визначений судом 15-річний термін ув’язнення. Якщо ж він продовжуватиме переховуватися на окупованому Донбасі або ж в Росії, справедливість у тому чи іншому вигляді його також рано чи пізно наздожене”, — резюмував посол.

 

Нагадуємо: