У Бучі пройшов форум на тему працевлаштування ветеранів, людей з інвалідністю та ВПО

Центр підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі провів форум «Підприємництво без бар’єрів: діалог держави, бізнесу та громадськості», повідомляє видання “Шо там”.

Метою заходу стала синхронізація спільного бачення щодо розвитку безбар’єрного середовища та обговорення проблем, потреб та можливостей у питаннях працевлаштування ветеранів, людей з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб.

«Працевлаштування вразливих верств населення та нестача кадрів  — одні з найгостріших проблем сьогодення над вирішенням яких мають синхронно працювати держава, громадськість та бізнес. Під час форуму були розглянуті наявні можливості для працевлаштування ветеранів, ВПО та людей з інвалідністю. Також подія послугувала майданчиком для обговорення потреб представників бізнесу та ветеранської спільноти щодо облаштування безбар’єрного середовища для праці», — наголосила Ганна Страховська, керівниця центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі. 

Учасниками форму стали представники державних органів, громадських організацій, соціально-відповідального бізнесу, ветерани, люди з інвалідністю та ВПО. 

«Ми маємо жити реальністю, розуміти, що в країні триває війна і чимало хлопців і дівчат повертаються як ветерани. Насамперед нам необхідно подумати, яким чином забезпечити їх працевлаштування. Вважаю, що для підприємців — це гарна можливість залучити нових працівників, а для ветеранів шанс знайти нову роботу або навіть спробувати себе в іншій сфері», — підкреслила Руслана Величко-Трифонюк виконуюча обов’язки виконавчого директора Українського ветеранського фонду Мінветеранів, радниця заступника Міноборони України.

«Військові захищають українців на фронті, водночас громадянський обов’язок суспільства захищати права ветеранів в тилу, створюючи для них сприятливі умови для комфортного життя, особистісного та кар’єрного розвитку»,  підкреслив Олександр Терен, військовий, ветеран, ведучий шоу «Відвал ніг або ALL інклюзів», письменник.

Серед людей з інвалідністю, 40% опитаних визнали, що зіштовхувалися із проблемами при працевлаштуванні на роботу. Так, до основних проблем відносять: 

  • стереотипи та упередження зі сторони роботодавця/колег (59%), 
  • неадаптованість робочого простору (33%) 
  • формальне працевлаштування (19%)
  • відсутність можливостей для навчання та розвитку (11%).

«Безбарʼєрність — це важлива складова облаштування сучасної інфраструктури від маленьких сіл до великих міст. Створення безбар’єрного середовища є не лише необхідністю сьогодення, а й свідомим рішенням толерантного суспільства», — наголосив Марко Савицький провідний український архітектор. 

Крім того, під час заходу представники компаній поділились прикладами впровадження підходів безбар’єрності у своїй роботі. 

«На жаль, більшість людей сприймають інклюзію виключно через інвалідність, переважно через людей на кріслах колісних або ветеранів з ампутаціями, але насправді інклюзія поняття ширше. Саме тому Укрзалізниця працює в напрямі не тільки архітектурних проєктів, а й інформаційних, транспортних та ментальних. 

Наприклад, на інфозонах вокзалів Києва, Львова та Дніпра встановили спеціальні планшети для людей з порушеннями слуху, де можна поспілкуватись із менеджером українською жестовою мовою. Зараз цей проєкт поширили й на вокзали інших міст України», — розповіда Ольга Безпалько, директорка департаменту соціальної політики АТ «Укрзалізниця».

Також працівники UKRSIBBANK BNP Paribas Group розповіли про програму реінтеграції ветеранів We’re Proud та кейси впровадження корпоративної соціальної відповідальності. 

«Інклюзія та повага до людей — частина нашої культури, банк робить все можливе, щоб забезпечити підтримку та безбарʼєрність як для клієнтів та партнерів, так і для працівників. Ми маємо власну програму реінтеграції ветеранів We’re Рroud, мета якої — створити комфортні умови роботи для військовослужбовців: як працівників банку, так і потенційних працівників-кандидатів, які приєднаються до нашої команди. Одним з її фокусів є інклюзивна культура та середовище. Також ми регулярно відкриваємо нові інклюзивні відділення – нещодавно відкрились у Бучі та Вишневому, водночас адаптовуємо наявні відділення до потреб людей з інвалідністю. Зокрема, це встановлення підйомних платформ, облаштування пандусів, наліпок спеціального кольору та меблів: занижені столи та віконця кас тощо», — розповіла Наталія Савчук, заступниця голови правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

Гайд з корисними програмами та дослідженнями доступний за посиланням.