Цього року винищувачі НАТО майже триста разів перехоплювали російські літаки

У 2021 році літаки НАТО близько чотирьох сотень разів піднімалися в повітря для охорони повітряного простору союзників. Про це йдеться в повідомленні на сайті Альянсу про підсумки року, пише УНН.

 

“У 2021 році винищувачі НАТО піднімалися в повітря близько 370 разів по всій Європі, в основному для перевірки літаків, що пролітають без попередження поблизу повітряного простору союзників. Близько 80% вильотів, в цілому 290, були здійснені у відповідь на польоти російських військових літаків”, – йдеться в повідомленні.За словами прессекретаря НАТО Оани Лунгеску, винищувачі НАТО чергують. Вона зазначила, що НАТО завжди робитиме все необхідне для захисту і оборони всіх союзників.

 

Більшість перехоплень в 2021 році відбулося в Балтійському регіоні, де НАТО здійснює місію повітряного патрулювання Естонії, Латвії та Литви.

 

У НАТО є аналогічні місії для Албанії, Чорногорії, Північної Македонії та Словенії. Союзники також допомагають контролювати повітряний простір Румунії, Болгарії та Ісландії.

 

Повідомляється, що, як правило, перехоплення відбувалися без інцидентів, оскільки літаки НАТО злітають, щоб ідентифікувати літак, що наближається, і супроводити його з району. Дуже мало перехоплені літаки входили в повітряний простір союзників.

 

За даними Альянсу, по всій Європі понад 60 літаків НАТО постійно перебувають у стані підвищеної готовності, готові відреагувати на незаплановані військові польоти, а також допомогти цивільним літакам, які втратили зв’язок з авіадиспетчерами з будь-якої причини – від технічних проблем до викрадення. НАТО має два центри повітряних операцій — один у Німеччині, що охоплює північ Європи, і один в Іспанії, що охоплює південь, – які відстежують повітряні переміщення по всій Європі.

 

Нагадуємо: