Ціна на російський газ у Європі зросла до 2004 доларів

  За даними мережевого оператора Gascade, вчора, у вівторок, 21 грудня 2021 року, ціна січневого ф’ючерсу на хабі TTF в Нідерландах зросла до 2004 доларів за тисячу кубометрів, або 171,52 євро за МВт·год (виходячи з поточного обмінного курсу євро до долара, ціни на ICE представлені в євро за МВт·год). Газ до європейських країн потрапляє по газогону «Ямал-Європа». Про це повідомило Reuters.

 

  Європа зіткнулася з енергетичною кризою. Різке зростання цін на енергоносії в поєднанні з недопоставками викликали звинувачення з боку європейських офіційних осіб в тому, що Росія обмежує поставки, щоб чинити тиск на країни Заходу.

 

  І проблема тут не в затримці сертифікації газогону “Північний потік-2”. Існуючі газогони можуть забезпечити потреби країн Центральної та Західної Європи у повному обсязі. Головна проблема в тому, що Кремль в умовах «гібридної війни» використовує в якості зброї будь-які засоби, в тому числі і природній газ. Нажаль, більшість європейських політиків все ще сподіваються, що з Росією можна “якось домовитись” та уникнути нової «Холодної війни».