Триває підготовка до українсько-румунських військових навчань «Riverine-2020»

У Миколаєві, на базі Навчального центру Військово-Морських Сил ЗС України, розпочалися заняття з підготовки до проходження  тактичної корабельно-катерної групи в акваторії річки Дунай. До виконання вправ залучено визначений особовий склад кораблів та катерів, які братимуть участь у міжнародних навчаннях. Тренувальний захід триває в рамках підготовки до двостороннього українсько-румунського навчання «Riverine-2020», яке заплановано до проведення у вересні цього року.

 

Головною метою заходу у Миколаєві є вивчення району проведення навчання «Riverine», організація проходження акваторії в тактичній групі у віртуальному режимі. Також вивчаються особливості  організації взаємодії з береговими постами Державної прикордонної служби, які регламентують проходження зазначеної ділянки та можуть впливати на виконання завдань під час проведення навчання в реальному часі.

 

Практична частина занять проходила на тренажері «ходовий місток», який створює симуляцію присутності для членів екіпажу під час переходу морем, або іншими водними ділянками. Цей сучасний тренажер дозволяє відпрацювати дії у складі тактичної групи у кількості до семи одиниць корабельно-катерного складу. Тренування проводиться паралельно в режимі реального часу та дозволяє здійснювати всебічний контроль і оцінювання дій осіб, що проходять навчання. Підготовка має на меті підтримання на належному рівні практичного рівня знань та умінь командирів. За зміною сценарію слідкує інструктор Навчального центру ВМС, який за вказівкою керівника заняття змінює обстановку.

 

Керівник навчання – заступник командира флотилії ВМС ЗС України капітан 1 рангу Дмитро Глухов зазначив, що головною особливістю виконання таких вправ є можливість відпрацювати практичні навички щодо виконання завдань в різноманітних умовах обстановки без залучення безпосередньо корабля та всього особового складу. Є можливість відпрацювати персональні навички командирів кораблів та їх старших помічників щодо управління кораблем, маневрування під час зміни обстановки, в тому числі, при різкій зміні погодних умов, освітленості тощо.

Не менш важливим у використанні тренажерів є факт збереження моторесурсу катерів та кораблів, економія пального та спрощення багатьох логістичних питань із забезпечення виходу кораблів у море.

Служба зв’язків з громадськістю Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України.