Триває боротьба за владу в Нігері

  У Північно-західній Африці визріває новий збройний конфлікт, в який можуть бути втягнуті країни НАТО та Російська Федерація. Переворот в Нігері завершився появою злочинців Прігожина в президентському палаці та російських прапорів на вулицях столиці.

  Лояльність влади Нігеру до Франції – це питання нацбезпеки! Вся французька атомна енергетика залежить від африканського урану для виробництва ядерного палива. На варті “економічних інтересів” Парижу в Нігері знаходяться військова база французької армії. Вона перекочувала в Нігер після того, як босяки Прігожина викинули французів із Малі.   
  Офіційно МЗС Франції відмежувалос від “припущень” про намір повернути попереднього президента Нігеру ” в крісло” руками своїх військових. Але про готовність це зробити заявила Економічна спільнота країн Західної Африки (ECOWAS) . Вона складається із 15 країн і вже запровадила фінансові санкції проти Нігеру та вимагає “негайного звільнення і відновлення на посаді” обраного президента Мохамеда Базума.

  Без зволікань на заяви ECOWAS відреагували дві «вагнерівські» колонії – Малі та Буркіна-Фасо. Вони пообіцяли підтримати своїх братів-заколотників у Нігері.

Південно-Африканська Республіка може повторити долю Нігеру

  Геополітика в цьому регіоні вершиться здебільшого стусанами, і найманці в цій ситуації набагато краще справляються, ніж рафіновані військові підрозділи. Через це місцеві мешканці країни готуються до великої міжусобної війни в інтересах «дорослих» країн.

  Західні військові проявляють «стратегічне терпіння», спостерігаючи за розвитком ситуації. Вони ще сподіваються, що генерал Чіані не отримає потрібної підтримки серед військових. Натомість сам Чіані розраховує на підтримку “однодумців”.

Абдурахаман Чіані проголосив себе керівником Нігеру

Дивовижна річ: ніщо так не загрожує політичній стабільності скромної африканської країни, як великі поклади урану та золота. В підсумку за вплив в регіоні борються РФія та західні держави: Німеччина, Італія, Франція та США.

  Зараз події в Нігері розвиваються в форматі детективу. Чи програє Захід терористам «Вагнеру» ще одну африканську країну – час покаже. Схоже, що в цій точці Планети незабаром може розгорітися друга, після Сирії, локальна війна, де прямо чи опосередковано зійдуться у двобоє сили НАТО та сили Москви. Це, якщо Чіані не покається і не поверне в президентське крісло законнообраного Базуму.

  Юріс Шалтіс, “НОВА: новини ветеранів“.

НАГАДУЄМО:

Нігерійській війсковій хунті Економічне об’єднання західноафриканських держав висунуло ультиматум