Триває 97 доба протистояння російському вторгненню

  97 доба війни. За інформацією пресслужби Генштабу ЗСУ ситуація на фронті продовжує залишатися напруженою.

 

На Волинському та Поліському напрямках особливих змін за минулу добу не відбулося. Самопроголошений Лукашенко запланував з 22 червня по 1 липня «мобілізаційні учєнія» поряд з українським кордоном. «Збори акумулюють усі райони (Гомельської – ред.) області. У період навчань буде обмежено рух окремими територіями, що примикають до об’єктів збройних сил. Крім того, заплановано заходи вогневої підготовки на стрільбищах», – заявив військовий комісар Гомельської області Андрій Кривоносов.

 

На Сіверському напрямку противник здійснював мінометні обстріли населених пунктів у прикордонних районах Чернігівської та Сумської областей.

 

На Харківському напрямку ворог продовжує обстрілювати цивільну інфраструктуру н.п. Терни, Лозова, Протопопівка, Рудневе, Соколівка та інших.
 
На Слов’янському напрямку російські окупанти основні зусилля зосередили на утриманні зайнятих рубежів та маршрутів постачання, створенні умов для подальшого наступу. Була спроба штурму в районі населеного пункту Довгеньке, ворог успіху не мав, відійшов на раніше зайняті позиції. Рашисти обстрілюють цивільну інфраструктуру в н.п. Довгеньке, Вірнопілля, Грушуваха, Велика Комишуваха. 

 

Сєверодонецьк. Лінія фронту розділила місто навпіл. У місті тривають запеклі бої. Противник веде штурмові дії в районах н.п. Тошківка.

 

  Окупанти на Донбасі досягли більших локальних успіхів, ніж раніше, завдяки зосередження сил та вогню на відносно невеликій території, стверджує розвідка Великобританії.

 

На Бахмутському напрямку ворог вів бойові та штурмові дії в районах н.п. Золоте, Комишуваха, Ниркове, Берестове, Покровське, Доломітне. Успіху не має, бойові дії тривають.
 
На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках противник намагається посилити угруповання та поповнити втрати за рахунок застарілої та відновленої техніки. Проводив повітряну розвідку та завдав авіаударів по цивільній н.п. Мала Токмачка, Новоандріївка.
 
На Південнобузькому напрямку противник здійснив вогневе ураження цивільних об’єктів в районах н.п. Олександрівка, Прибузьке, Посад-Покровське, Новогригорівка, Осокорівка, Князівка та Трудолюбівка.
 
ЗСУ під час контрнаступу звільнили населений пункт Миколаївка в Херсонській області. Контрнаступ розвитку не отримав, але серйозно зруйнував плани окупантів.