«Тристороння Контактна Група» провела зустріч у режимі відеоконференції

22 квітня 2020 року відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи у форматі відеоконференції.

Повідомлення про конференцію та питання, які обговорювалися, розміщено на сайті Офісу Президента.

На початку зустрічі українська сторона привітала учасників з успішним взаємним звільненням утримуваних осіб, яке відбулося 16 квітня.

Також українська сторона підтримала ініціативу Генсека ООН щодо запровадження сталого і безстрокового режиму припинення вогню вздовж  всієї «лінії розмежування».

На виконання домовленостей, досягнутих на грудневому саміті лідерів «Нормандської четвірки» в Парижі, українська сторона ініціювала створення в межах ТКГ робочої групи за участю представників прикордонних і митних служб України та Росії і посередників з ОБСЄ для напрацювання механізму відновлення Україною контролю над ділянкою державного кордону. Можливість створення таких груп передбачена пунктом 13 Комплексу заходів з виконання Мінських угод.

Українська сторона поділяє занепокоєння представників ОБСЄ щодо факту блокування роботи місії ОБСЄ на тимчасово окупованих територіях України. Українська сторона наполягла на безумовному й безперешкодному доступі спостерігачів СММ ОБСЄ до тимчасово окупованих територій Донбасу.

У межах «безпекової групи» продовжилася робота з визначення наступних ділянок розведення сил і засобів. Українська сторона наполягає, що такі ділянки повинні відповідати запитам гуманітарного характеру та створювати осередки безпеки для місцевих мешканців – громадян України.

У «гуманітарній групі» продовжено роботу з формування списків для наступного етапу взаємного звільнення утримуваних осіб.

Було відзначено досягнення української сторони в частині розмінування соціальних об’єктів, зокрема шкіл, садочків, лікарень, кладовищ тощо.

Учасники ТКГ  дійшли згоди щодо необхідності активізації підготовки до відкриття нових КПВВ на лінії розмежування.

Під час роботи політичної групи Україна наголосила на необхідності виконання домовленостей лідерів «Нормандської четвірки», досягнутих на саміті в Парижі, для проведення наступної зустрічі в Берліні найближчим часом.

Крім того, українська сторона вкотре категорично заперечила можливість закріплення особливого статусу ОРДЛО в Конституції України.

Також під час засідання було обговорено активізацію в частині процедурних питань роботи ТКГ. Українська сторона ініціювала проведення позачергового засідання групи з питань безпеки найближчим часом.