Суборбітальний космічний корабель VSS Unity готовий для надання туристичних послуг (ФОТО)

  Суборбітальний космічний корабель VSS Unity вперше відправився в політ з людьми на борту. Це був третій вдалий випробувальний політ, інформує space.com. Перші два космічні польоти Unity відбулись у грудні 2018 року та лютому 2019 року. Кожного разу старт відбувався з космопорту Мохаве, розташованому в США на південному сході Каліфорнії.

 

  “Юніті” (на фото) вже намагався відправитися в свій третій космічний політ 12 грудня 2020 року. Але після того, як двигун космічного літака не увімкнувся належним чином, політ довелося передчасно завершити.

 

  Третій вдалий суборбітальний політ вже з екіпажем на борту розпочався близько 17-35 за Київським часом. Приблизно через 50 хвилин полоту на висоті 13, 5 кілометрів суборбітальний космічний корабель “Unity” запустив свій ракетний двигун і відокремився від літака-носія VMS Eve (на фото) та відправилася в суборбітальний політ.

 

Космічний корабель досяг швидкості в «три Маха» (швидкість в три рази перевищує швидкість звуку) і досяг максимальної висоти 89,2 км перед тим, як повернутися назад на Землю, повідомили представники Virgin Galactic.

 

  Під час цього польоту на борту «Юніті», розрахованому для здійснення космічної екскурсія шістьма пасажирами, крім пілотів не було інших людей. Але на борту було присутнє “корисне навантаження, яке допомогло вченим провести наукові дослідження в рамках програми НАСА.

 

  Пілоти CJ Sturckow і Dave Mackay успішно посадили “Unity” на злітно-посадкову смугу приблизно о 18:45 за Київським часом.

 

  Де починається космос – навіть сьогодні це питання залишається предметом суперечок між вченими. Одні науковці вважають «Лінію Кармана» межею між космосом та атмосферою Землі. Вона віддалена від поверхні Землі приблизно на 100 км.

 

  А персонал НАСА і ВПС США отримує “крила астронавтів”, якщо їм вдається досягнути висоти навіть в 80 км над Землею.

 

  Сьогодні “Unity” знаходиться на завершальній стадії розробки. Ймовірно, суборбітальний космічний літак ще здійснить кілька випробувальних польотів. І якщо все піде добре, комерційні суборбітальні  польоти-екскурсії можуть розпочатися вже на початку 2022 року, заявили недавно представники Virgin Galactic.

 

Василина Нещеретна, “НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: