Стало відомо, що побудують українські ВМС на британські 50 мільярдів

Військовий експерт та історик Михайло Жирохов розібрав для порталу “Флот-2017”, що саме Військово-морські сили України планують побудувати на  45,56 мільярдів гривень, які були виділені Великобританією за останніми домовленностями.

 

Передусім, зазначає експерт, британці хочуть, аби гроші були витрачені на ракетні катери. Їх тоннаж, пояснює Жирохов, має становити близько 400 тонн, довжину – близько 50 метрів і виробляти його повинна верф “Vosper Thornycroft”.

 

Читайте також:

 

ЗМІ: донбаські терористи купують англійську зброю. Великобританія виражає “стурбованість”

 

При цьому, за словами експерта, наразі жоден катер Великобританії не відповідає цим характеристикам. Проте, додає Жирохов, зазвичай британці не будують нові, а модернізують старі катери. У даному випадку, вважає він, для ВМС ЗСУ модернізують човни “Vita” (варіація “Super Vita”, яка більше схожа на ракетний корабель) і “Province”.

 

“Основне озброєння – два пускових контейнера по чотири ракети кожен для протікорабельних ракет типу ММ-40 «Екзосет» французького виробництва і три артилерійських установки (76-мм і 40-мм). Катери досить швидкісні – під 40 вузлів. Ніякої системи ППО для них не передбачено” – описує човни Михайло Жирохов. 

 

Експерт вважає, що такі катери в умовах відсутності повного контролю ЗСУ над морем у небі і під водою не будуть особливо ефективними, а сам факт їх придбання пов’язує з відсутністю стратегічного плану розвитку флоту у командування.

 

Нагадаємо:

 

Британія допоможе нам з флотом – мова йде про майже 50 мільярдів!