США залишили найбільшу базу в Афганістані: опубліковані фото

Війська спільної коаліції в Афганістані залишили найбільшу авіабазу та пункт постійної дислокації “Баграм”, що в 47 кілометрах на північ від Кабулу. Відтепер охороною та забезпеченням загального функціонування військового об’єкту будуть займатися сили безпеки, що підпорядковані уряду у Кабулі. 

 

Afghan security forces member keep watch after the American military left Bagram air base, in Parwan province north of Kabul, Afghanistan, Monday, July 5, 2021. The U.S. left Afghanistan's Bagram Airfield after nearly 20 years, winding up its "forever war," in the night, without notifying the new Afghan commander until more than two hours after they slipped away. (AP Photo/Rahmat Gul)

 

Інформаційна агенція АР публікує фотоматеріал з покинутого військового об’єкту, який майже 20 років функціонував як основна база для військ США та союзників. 

 

Авиабаза Баграм в основном пуста после того, как последний американец покинул базу в провинции Парван к северу от Кабула, Афганистан, в понедельник, 5 июля 2021 года. США покинули аэродром Баграм в Афганистане почти через 20 лет, завершив свою «вечную войну». ночью, не уведомив нового афганского командира до более чем двух часов после того, как они ускользнули.  (AP Photo / Rahmat Gul)

 

Демонстрація бази стала можлива за ініціативи самих афганських військових. Перед виходом з бази “Баграм” американці вимкнули електроенергію та залишивши частину майна, серед якої комп’ютери, автомобілі, броньовані машини та техніка обслуговування аеродрому. 

 

Солдат афганской армии проходит мимо автомобилей с защитой от мин и засад MRAP, которые остались после того, как американские военные покинули авиабазу Баграм, в провинции Парван к северу от Кабула, Афганистан, в понедельник, 5 июля 2021 г. США покинули афганский аэродром Баграм после того, как почти 20 лет, завершая свою «вечную войну» в ночи, не уведомив нового афганского командующего до тех пор, пока не прошло более двух часов после того, как они ускользнули.  (AP Photo / Rahmat Gul)

 

Згідно з заявою афганського генерала Міра Кохістані, військові коаліції покинули об’єкт не попередивши місцевих військових. Такий розвиток ситуації маловірогідний, адже приховати вивід такої кількості військових з гігантської бази майже неможливо. Слова генерала суперечать заяві військового представника США Сонні Легата, який заявив, що американські військові узгоджували сій від’їзд з урядом у Кабулі.  

 

Генерал Мир Асадулла Кохистани, новый командующий аэродромом Баграм, выступает во время интервью Associated Press после ухода американских вооруженных сил в провинции Парван к северу от Кабула, Афганистан, в понедельник, 5 июля 2021 г. США покинули афганский аэродром Баграм почти после того, как 20 лет, завершая свою «вечную войну» в ночи, не уведомив нового афганского командующего до тех пор, пока не прошло более двух часов после того, как они ускользнули.  (AP Photo / Rahmat Gul)

 

Крім того, на базі “Баграм” перебувають приблизно 5 тис. ув’язнених, більшість з яких є членами угруповання “Талібан”. Тому афганські військові приділяють велику увагу обороні колишнього стратегічного об’єкта США.  Міра Кохістані каже, що афганські силовики докладуть усіх зусиль для того, щоб не допустити перехід бази “Баграм” у руки угруповання “Талібан”. 

 

Сотрудник афганских сил безопасности стоит на страже обширной авиабазы ​​Баграм после ухода американских вооруженных сил в провинции Парван к северу от Кабула, Афганистан, в понедельник, 5 июля 2021 года. США покинули афганский аэродром Баграм почти через 20 лет и закрылись. это «вечная война» ночью, без уведомления нового афганского командира до более чем двух часов после того, как они ускользнули.  (AP Photo / Rahmat Gul)

 

Розміри бази “Баграм” надзвичайні: дороги пролягають повз казарми та будівлі, які схожі на ангари. Є дві злітно-посадкові смуги й понад 100 паркувальних місць для винищувачів. Кожне з таких місць підготовлено та захищено на індивідуальному рівні. Одна з двох злітно-посадкових смуг має довжину 3 660 метра і була побудована у 2006 році. Тут є приміщення для пасажирів, лікарня на 50 ліжок та гігантські намети розміром з ангар заповнені різноманітними меблями.

 

 

Зараз на території Афганістану ще залишаються військові США та Туреччини. Як повідомлялося раніше, після остаточного виведення сил коаліції з Афганістану, у цій країни залишатимуться приблизно 650 американських військових. Вони будуть займатися охороною дипломатичних працівників у Кабулі. 

 

Вивід основної частини з понад 4000 військовослужбовців, які перебували в Афганістані протягом останніх місяців, йде з випередженням терміну. Згідно з розпорядженням президента США Джо Байдена війська мають покинути країну до 11 вересня. Вивід військ відбувається на тлі прискорених успіхів на полі бою талібів, що своєю чергою підсилює побоювання, що афганський уряд та його військові можуть пасти вже за лічені місяці.

 

Транспортные средства припаркованы на аэродроме Баграм после того, как американские военные покинули базу, в провинции Парван к северу от Кабула, Афганистан, в понедельник, 5 июля 2021 года. США покинули аэродром Баграм в Афганистане почти через 20 лет, завершив свою «вечную войну» в ночью, не уведомив нового афганского командира до более чем двух часов после того, как они ускользнули.  (AP Photo / Rahmat Gul)

 

Також відомо, що Збройні сили Турецької Республіки будуть займатися забезпечення захисту міжнародного аеропорту Кабулу після остаточного виводу сил коаліції з Афганістану. 

 

Таке рішення було прийнято на фоні активного процесу виводу військ НАТО з Афганістану. Зараз у різних куточках країни відбуваються кровопролитні військові зіткнення між урядовими військами та бойовиками Талібану. Угруповання все частіше повідомляє про свої успіхи в цьому протистоянні та про перехід їх бік великої кількості афганських військових. 

 

 

Туреччина тримає свій військовий контингент в Афганістані з 2001 року. У лютому 2021 року чисельність контингенту Туреччини становила 600 військовослужбовців.

 

 

 

 

Нагадуємо: