Сьогодні в Україні відзначають День Гідності та Свободи

  День Гідності та Свободи в Україні встановлено Указом Президента Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року на честь початку цього дня двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: “Помаранчевої революції” (2004 р.) та “Революції Гідності” (2013 р.).


  День Гідності та Свободи став своєрідним наступником свята “Дня Свободи”, який відзначався на честь “Помаранчевої революції” з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але був скасований за часів Віктора Януковича.

 

  Саме 21 листопада 2013 року відбулись перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

 

  Та на відміну від подій “Помаранчевої революції”, обстоювання гідності та свободи в 2013 році коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і понад 2000 поранені. А з 20 лютого 2014 року розпочалася військова агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Кримського півострова та частини Донецької та Луганської областей.

 

  З нагоди Дня Гідності і Свободи в усіх населених пунктах України відбуватимуться меморіальні заходи – молебні, покладання квітів, у церквах служитимуть панахиди.

 

  В Києві, на алеї Героїв Небесної Сотні, пройде молебень і хода «Не втрачаймо гідність. Захистимо свободу», біля монумента Незалежності розгорнеться вулична виставка «Мальована історія Майдану».