Сьогодні стартували американо-українські навчання Sea Breeze 2021

  У Чорному морі стартували р спільні американо-українські навчання Sea Breeze 2021. Під час навчань учасники відпрацюють різні бойові сценарії, серед яких маневри на суші, зіткнення десантних кораблів, водолазні операції,  повідомляє “УНІАН”. Від України ними керуватиме заступник командувача Військово-морських сил ЗСУ капітан 1 рангу Олексій Доскато, від США – капітан 1 рангу Стюарт Бауман.

 

  Навчання проходитимуть з 28 червня до 10 липня 2021 року в північно-західній частині Чорного моря, а також на суші в Миколаївській, Херсонській і Одеській областях і стануть наймасштабнішими за останні 20 років. У навчаннях візьмуть участь представники 29 країн – зокрема, Австралії, Албанії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Бангладешу, Болгарії, Бразилії, Великої Британії, Греції, Грузії, Данії, Естонії, Єгипту, Ізраїлю, Італії, Канади, Литви, Латвії, Молдови, Норвегії, Пакистану, Польщї, Румунії, Сенегалу, Туреччини, Франції, Швеці, Японії, Північної Ірландії.

 

  Загалом у навчаннях беруть участь 24 кораблі, 40 повітряних суден, 18 команд спеціального призначення та водолазних команд.понад 30 літаків і вертольотів, до 5000 особового складу, 50 одиниць озброєння і техніки. Від України до навчань залучено ВМС, Повітряні сили, Військову службу правопорядку, Медичні сили, Держприкордонслужбу, СБУ, Нацполіцію, Морську охорону тощо.

 

  Sea Breese – багатонаціональні військові навчання, які проводяться на території України починаючи з 1997 року. Організаторами навчань виступають Україна і США.