Служба безпеки України спільно із Службою зовнішньої розвідки України зупинили розкрадання авіаційних комплектуючих зі стратегічного вітчизняного підприємства

 За попередньою версією, протиправну схему організували власники російської авіаційної компанії. «Посередники» викрадали на їх замовлення двигуни та авіаційні запчастини для гвинтокрилів «Мі-2», «Мі-8», «Мі-17» та їх модифікацій. Викрадену продукцію посередники вивозили за кордон поза митним контролем. Обладнання, за підробленими документами, ділки продавали оборонним компаніям з Близького Сходу та у країни колишнього СНД.

 

 Наразі згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України правоохоронці затримали начальника відділу стратегічного підприємства. Посадовцю повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27 та ч. 3 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України та обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

 

 Під час обшуків у зловмисників було виявлено авіаційні запчастини для гвинтокрилів «Мі-2» та «Мі-8». Також вилучено чорнові записи, що підтверджують їх протиправну діяльність.

 

 А затримали злодіїв під час спроби продажу авіаційного двигуна вартістю 980 тисяч доларів США. Технічна експертиза встановила, що двигун відноситься до товарів подвійного використання і може встановлюватися також і на військові вертольоти.

 

Нагадуємо: