5 травня депутати від Слуги Народу зареєстрували законопроект який передбачає додаткові гарантії для медиків, які борються з короновірусом – законопроект 3376-1 від 05.05.2020
І все було б правильно, якби про захист лікарів думали не тільки в розпал пандемії, а заздалегідь забезпечувати захищені умови праці та страхування медиків на випадок зараження під час надання допомоги. І це стосується не тільки “часів пандемії короновірусу”…
Нажаль, замість класичної моделі страхування, пропонується прирівняти медиків до військовослужбовців. Якщо в соцмережах під час пандемії медиків іноді порівнюють з воїнами на фронті, то не треба це сприймати буквально і відразу “вписувати в закони”.
Забезпечити належні умови праці і захисту вчасно не змогли, тому депутати пропонують розплачуватись за результати їхньої бездіяльності у забезпеченні лікарів на початку спалаху епідемії (хоча зараз ситуація не краща) страховими виплатами у разі інвалідності або смерті. Страхування це нормальний механізм захисту медиків і пацієнтів, але про який задумались, як завжди, в кризових умовах.
Законопроектом «слуг народу» пропонується у разі смерті медичного працівника від короновірусної хвороби прирівняти його до “військовослужбовця, який проходив військову службу, та смерть якого настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби.»
Також , члени сім’ї такого працівника, його батьки та утриманці користуються усіма правами та гарантіями, передбаченими законодавством України для членів сім’ї, батьків та утриманців військовослужбовців, які проходили військову службу та смерть яких настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби.
Відповідно замість запровадження окремих гарантій для медиків пропонується прирівняти всю цивільну категорію до військових, які загинули захищаючи Україну на фронті, а сім’ї померлих медиків до сімей загиблих Захисників України.
На разі в жодній країні світу подібних рішень не спостерігається, тож наші депутати вирішили бути оригінальним, але за відсутністю спроможності виписати окремі гарантії для медиків вирішили просто включити в існуючу групу. І тут не рахуючи помилки в самому тексті законопроекту, як технічні так і в медичній термінології.
Судячи з авторського колективу законопроєкту – Арахамія, Радуцький, Третьякова, – та швидкості проходження технічних етапів, «слуги» мають намір прийняти цей законопроект найближчим часом.