Штурм Соледару підрозділами ПВК Вагнера був абсолютно безглуздим спецзаходом

  Атака ПВК “Вагнера” на Соледар була абсолютно безглуздою. Вона абсолютно нічого не змінила ні в стратегічному, ні в тактичному плані. За різними даними за три тижня рашисти під час штурму  поклали від 15 до 35 тисяч своїх бійців. Але повністю місто так і не захопили – сьогодні бої точилися на західній околиці Соледара. (КАРТА). 


   Так кому і навіщо було потрібно негайно захоплювати Соледар?


  Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що захопленням більшої частини Соледара теририст-бізнесмен Прігожин “зміцнив свої позиції”. Перші зведення міноборони рфії взагалі не згадували про участь якоїсь ПВК “Вагнера” у захопленні Соледара. Це викликало бурхливу реакцію “у російському інформаційному просторі”, йдеться у щоденному огляді ISW.


  Надвечір з’явилося ще одне повідомлення міноборони рфії, в якому, нібито, “у зв’язку зі зверненнями ЗМІ” повідомлялося, що наступальні дії здійснювалися “різнорідним угрупуванням російських військ”, а “безпосередній штурм міських кварталів Соледара” вели “добровольці штурмових загонів” ПВК “Вагнер”.


  Міністр оборони України Олексій Резніков вважає, що Прігожину негайно потрібна була перемога в Соледарі, щоб довести російському президенту, що його сили кращі за звичайну російську армію.


  Є ще один момент, на який не звертає увагу жоден аналітик. Прігожин, як і всі рашистські бізнесмени-крадії, дуже скупий на розрахунок. Навербувавши по тюрмам пару десятків тисяч “зеків” і кинувши їх на смерть під Соледаром, він просто вирішив 2 проблеми: утилізував “російське біосміття” руками ЗСУ, та уникнув необхідності виплачувати зарплати, займатися питанням реабілітації – те, що він красиво наобіцяв “зекам” під час вербування.


  Для рашистського мінубивств загибель головної ударної сили ПВК на фронті теж має позитивний результат – вони нарешті можуть відновити контроль над всіма своїми військами на фронті.


  Для деяких політичних еліт рфії зменшення чисельності ПВК є теж приємною новиною – вони вважають, що це зменшить провладні “посягання” Прігожина.

 

  Для російський пропагандистських ЗМІ захоплення більшої частини Соледару – це взагалі “інформаційний Клондайк”. Нарешті,  після скількох місяців можна пговорити про те, що  рашисти 2щось захопили”.


  Але не зважаючи на все це, радник Держдепартаменту США Дерек Шолле заявив, що Вашингтон робить все можливе, щоб припинити роботу “ЧВК Вагнера” у країнах, де вона намагається бути присутньою.


НАГАДУЄМО:

Після ракетної атаки рашистів одна ТЕС припинила виробництво електроенергії