Шеньчжоу-12 зістикувався з орбітальною станцією (ВІДЕО)

  Китайський космічний корабель “Шеньчжоу-12” з трьома космонавтами на борту успішну пристикувався до орбітальної станції, яка зараз перебуває у стадії будівництва. Тепер станція складається з трьох елементів — базового модуля “Тяньхе”, вантажного корабля “Тяньчжоу-2” і пілотованого космічного корабля “Шеньчжоу-12”.

 

  “Шеньчжоу-12” був запущений в четвер вранці о 09:22 за пекінським часом (04:22 за київським часом) з космодрому Цзюцюань, розташованого на кордоні провінції Ганьсу і автономного району Внутрішня Монголія (Північний Китай). Для виведення апарату на орбіту була використана ракета-носій “Чанчжен-2-еф”.

 

  На борту космічного корабля “Шеньчжоу-12”  знаходяться три тайконавти: Не Хайшен (командир екіпажу), Лю Бомін і Тан Хунбо. Трансляцію стикування в прямому ефірі здійснювало Центральне телебачення Китаю.

 

  Перший запуск “Шеньчжоу-1” в тестовому режимі (без людини) було здійснено в листопаді 1999 року. Вперше КНР відправив в навколоземну орбіту тайконавта у жовтні 2003 року. Ним став Ян Лівей.

 

Цей старт – перший пілотований запуск Китаю з жовтня 2016 року. Заплановано перебування тайокнавтів на орбіті близько трьох місяців. За цей час вони розвантажать вантажний корабель та проведуть роботи з розбудови орбітальної станції.

 

Нагадуємо: