Щоб з Білорусії потрапити в Україну, Польщу та Литву, доведеться платити

  «Місцевий збір» у грошовому еквіваленті  за перетин транспортними засобами державного кордону Білорусі при виїзді з країни запроваджують з 1 червня введуть в Гомельській і Гродненській областях. Кошти, отримані від бажаючих перетнути кордон будуть спрямовані на “боротьбу з коронавірусною інфекцією”, якої, як стверджував рік тому Лукашекно,  в Білорусії немає. Відповідне рішення закріплене законом “Про зміни Податкового кодексу”, інформує сайт Держприкордонкомітету Білорусії.

 

  Із 1 січня 2021 року і до 1 січня 2023 року обласні ради депутатів у країнімають право вводити на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць місцевий збір за перетин транспортними засобами державного кордону Білорусі у пунктах пропуску.

 

  Платниками збору визнаються водії транспортних засобів максимальною масою до 5 тонн і з не більше ніж восьма місцями для сидіння, крім водія. Ставки збору встановлюються обласними радами депутатів у межах трьох базових величин (Br87 або понад 30 доларів) за перетин кордону одним транспортним засобом незалежно від кількості пасажирів в цьому транспортному засобі. За відсутності рішення обласної ради депутатів, що встановлює ставку збору, вона вважається рівною нулю.

 

  «Прихований таможений збір» ввели тільки в тих областях, які межують з «недружніми країнами». На півдні Гомельської області проходить державний кордон з Україною. Гродненська область – область на північному заході Білорусі, межує з Литвою і Польщею.

 

Нагадуємо: