Сергій Бессараб пішов з посади, не виконавши навіть половини з запланованого

Вчора, 16 грудня, Верховна рада України відправила у відставку міністра у справах ветеранів Сергія Бессараба. Він подав заяву про звільнення, пропрацювавши на посаді з 4 березня 2020-го року.

 

Ветеранські спільноти у соціальних мережах з цього приводу жартують: «Тихо прийшов, тихо пішов». Дійсно, діяльність Сергія Бессараба важко назвати яскравою та такою, що запам’яталася визначними для учасників бойових дій подіями. У той же час перелік того, що міністр обіцяв і не зробив, є суттєвим.

 

Якщо говорити про позитивні моменти, то за 9 місяців своєї роботи Мінветеранів, як і було обіцяно міністром, видало більше сотні посвідчень учасника бойових дій ветеранам-добровольцям. Лише до липня цей статус отримали 170 добровольців.

 

Окрім цього, міністерство під керівництво Бессараба активно працювало над залученням ветеранів до заходів з підняття рівня національно-патріотичної свідомості. Однією з форм такої роботи стали «Уроки звитяги».

 

Також не припиналася робота зі створення можливостей реінтеграції ветерані та членів їх родин. Зокрема, це відбувалося в рамках бюджетної програми «Заходи з психологічної реабілітації, соціальної і професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях з метою повернення їх до мирного життя». Сюди входили заходи з професійної адаптації, санаторно-курортного лікування та психологічної реабілітації ветеранів.

 

А далі про те, які обіцянки Сергія Бессараба так і залишилися на папері. Їх більшість.

 

Одна з них – створення довгоочікуваного сервісу «Е-ветеран», який він обіцяв запустити у програмі діяльності уряду, внесеній прем’єр-міністром України до Верховної ради 12 червня 2020 року.

 

На момент звільнення Бессараба програмне забезпечення Єдиного державного реєстру ветеранів війни так і не було завершено. Нагадаємо, планувалося, що у 2021 році ця система вже почне працювати в тестовому режимі.

 

До нереалізованих планів можна віднести запропоновану міністром  концепцію зміни військової кар’єри на цивільну, в рамках якої мав би здійснюватися моніторинг потреб ветеранів війни; впровадження стандартів соціальної підтримки для осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та введення в експлуатацію Національного військово-меморіального кладовища (лише у грудні було створено організаційний комітет з цього питання).

 

Свою думку з приводу діяльності Сергія Бессараба на посту міністра висловив і голова Ради Ветеранів України при Мінветеранів Володимир Лагута. «На жаль, за останні місяці Мінветеранів з органу, який би дійсно опікувався нашими проблемами, перетворилося на міністерство заради міністерства. Вислів: «Нічого для ветеранів без ветеранів», на жаль, не відображав діяльність Сергія Бессараба та очолюваного їм відомства, – говорить Володимир Лагута. – Уявіть лише, що за 9 місяців, які посаду міністра обіймав пан Бессараб, було проведено лише одну онлайн-зустріч з Радою Ветеранів».

 

Володимир Лагута

Володимир Лагута зауважує, що Рада Ветеранів – орган, утворений представниками з регіонів: «Тобто – це «вуха і очі» міністерства на місцях. Але останнім часом склалася така ситуація, що позиція ветеранів просто не була цікавою. Ми не бачили відгуку на наші пропозиції, навіть просто не бачили зацікавлення у тих процесах, які відбуваються у ветеранській спільноті. Ми не відчували підтримки та того, міністр відстоює наші інтереси, бореться за права учасників бойових дій».

 

Цікаво, що за інсайдерською інформацію, Міністерства ветеранів, вже найближчим часом очолить Юлія Лапутіна – українська військовослужбовиця, контррозвідниця, спецпризначенка, кандидат психологічних наук, генерал-майор Служби безпеки України (2020), заступниця начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки СБУ (з 2014).

 

У вересні – грудні 2014 року Юлія Лапутіна була командиром оперативної групи СБУ в АТО і виконувала завдання із затримання учасників проросійських терористичних формувань.

 

Юлія Лапутіна

Саме її кандидатуру було розглянуто 15 грудня на зустрічі фракції «Слуги народу» з президентом Володимиром Зеленським. До речі, Юлія Лапутіна отримала звання генерал-майора вже за часів його каденції – 25 березня 2020 року.

 

Про Юлію Лапутіну відомо, що вона за освітою «психолог-перемовник». У 2008 році Лапутіна запропонувала концепцію ментальної інтеграції жителів Криму в Україну. Також працювала над матеріалами з заборони Яндексу та Вконтакі.

 

“НОВА – новини ветеранів: інформаційний портал для учасників АТО/ООС”

 

Нагадуємо: