СБУ оголосила підозру російському генералу

Російському генералу генерал-полковнику Андрію Картаполову Служба безпеки України оголосила підозру через планування і координацію дій російсько-терористичних угрупувань по захопленню міста Дебальцеве та прилеглих до нього населених пунктів. Картаполов у січні-лютому 2015 р. обіймав посаду заступника начальника Головного оперативного управління – заступника начальника Генерального штабу ЗС РФ. 

 

Підозро оголошено за статтями Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України); ч. 2 ст. 437 (ведення агресивної війни); ч. 2 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни, поєднані з умисним вбивством).

 

Також у СБУ вважають, що у серпні 2014 року Картаполов був також причасний до російського вторгнення в Україну. Зокрема, він забезпечував планування і керування російськими підрозділами під час їх вторгнення на територію України, брав участь в організації віроломного вбивства українських воїнів біля м. Іловайськ під час їх виходу так званим “зеленим коридором” під надані «гарантії» керівництва РФ, забезпечував подальшу збройну окупацію інших населених пунктів Донецької та Луганської областей. 

 

За вчинення інкримінованих злочинів Кримінальним кодексом України передбачено максимальне покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

 

Нагадуємо: 

Читайте нас також у Телеграмі

                

Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку