Самопроголошений президент поїхав до Китаю

  Самопроголошений президент олександр лукашенко вирушив з офіційним візитом до Китаю, повідомили білоруські ЗМІ. Візит триватиме до 2 березня.

  Лукашенко і Голова КНР Сі Цзіньпін проведуть переговори у вузькому і розширеному складах. У центрі уваги будуть питання розвитку торговельно-економічного, інвестиційного та гуманітарного співробітництва, реалізація спільних масштабних проєктів, взаємодія в політичній сфері, реагування на найбільш гострі виклики в сучасній міжнародній ситуації.

  Напередодні візиту до КНР самопроголошений президент лукашенко заявив, що Україна повинна «помиритися» з путіним. Він заявив, що нібито наша держава «повинна зрозуміти, що немає іншого виходу, крім укладання мирного договору з росією». Диктатор хоче, щоб Україна це зробила «негайно та без попередніх умов».

  Візит лукашенка до КНР прокоментували в США. За словами прессекретаря американського Держдепартаменту Неда Прайса, «той факт, що КНР взаємодіє з лукашенком, який, по суті, поступився своїм суверенітетом росії, є лише ще одним елементом поглиблення взаємодії КНР з росією, з усіма тими, хто бере участь і підтримує жорстоку війну росії проти України». Він підкреслив, що США, як і раніше, стурбовані можливим наданням військової допомоги росії з боку Китаю.

  Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) також відзначають, що Китай може спробувати використати домовленості з білорусією для приховування фактів порушень санкцій під час постачання озброєння росії.

  НАГАДУЄМО:

Москва розхитує ситуацію у Молдові