РОЗВЕДЕННЯ СИЛ ПО ВСІЙ ЛІНІЇ ЗІТКНЕННЯ НА ДОНБАСІ НЕ ВІДБУДЕТЬСЯ

За словами Андрія Загороднюка, розведення військових сил по всій лінії зіткнення суперечить Мінським домовленостям і жодним чином не змінює ситуацію з безпекою на Донбасі.

 Міністр оборони А.Загороднюк  заявив, що Україна виступає проти розведення сил на всій лінії зіткнення на Донбасі. Про це він заявив в ефірі Радіо Свобода 9 лютого пізно ввечері. «Ми дуже серйозно досліджували це питання і в Міноборони, і в Генштабі, і в інших силових відомствах, на засіданнях РНБО. Головним було те, що це, по-перше, суперечить домовленостям у Мінську. У Мінських угодах мова йде про те, що іноземні військові формування повинні покинути територію України, а незаконні військові формування повинні роззброїтися і розформуватися. Звичайно, якщо старі угоди замінюються новими, то нові мають більший пріоритет, а нові могли б говорити про розведення. Тому ми фактично ускладнили б будь-які спроби реалізувати Мінські угоди в цій частині », – сказав міністр. Він зазначив, що розведення жодним чином не змінює ситуацію з безпекою на Донбасі. «Якщо є політична воля з того боку до ескалації конфлікту, два кілометри особливої ​​ погоди не зроблять. Ця відстань не є проблемою для снайперів, для диверсійно-розвідувальних груп », – зазначив А.Загороднюк.

Нагадаємо, розведення сил української армії і окупаційних військ в районі Станиці Луганській відбулося в червні 2019 року, поблизу Золотого – в кінці жовтня, в районі Богданівки і Петровського – в листопаді.

За матеріалами УНІАН