Розпочався суд в Гаазі за позовом України до Росії

  У Міжнародному Суді ООН в Гаазі, 07 березня 2022 року, почалися слухання за позовом України проти Росії у справі про звинувачення в геноциді. Про це повідомляє РБК-Україна.

 

  Україна вимагає від Росії негайно вжити наступні заходи:


1) Російська Федерація негайно припиняє розпочаті 24 лютого 2022 року військові дії, заявленою метою яких є запобігання або покарання геноциду в Луганській та Донецькій областях України.


2) Російська Федерація негайно забезпечує, щоб будь-які збройні сили або нерегулярні збройні формування, які їй підпорядковані або підтримуються нею, а також будь-які організації та особи, на яких вона має вплив, не вживали жодних заходів щодо сприяння військовим операціям.


3) Російська Федерація утримується від будь-яких дій, які можуть посилити або розширити спір або зробити його більш складним для вирішення.


4) Російська Федерація надає Суду звіт про заходи, вжиті для виконання наказу суду через тиждень після видання такого наказу, а потім на регулярній основі, визначеній Судом.

 

  До складу української делегації входять: Антон Коріневич, Оксана Золотарьова, Марні Чик, Джонатан Гімблет, Давид Зайенс і Жану-Марк Тювенін.

 

  “Питання репарацій і компенсацій обов’язково будуть предметом наступних слухань. Агресор обов’язково заплатить за все”, – зазначила Олена Зеркаль.