Розпочато державні випробування ручного гранатомета РГ-1 «Поршень»

В статті «23 роки в авангарді військово-технічної науки», розміщеній на сайті АрміяInform, було згадано, що Центральний науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України (ЦНДІ ОВТ ЗСУ) до кінця року має взяти участь у державних випробуваннях 30-мм ручного гранатомета РГ-1.

«Плануємо взяти участь і в державних випробуваннях 44 дослідних зразків ОВТ, … Зокрема, державних випробуваннях 30-мм ручного гранатомета РГ-1…», – розповідає  начальник ЦНДІ ОВТ ЗСУ генерал-майор Ігор Чепков.

 

Ручний гранатомет РГ-1 «Поршень» був розроблений ДП «ВО Південний машинобудівний завод ім. А.М. Макарова» на початку 90-х років 20 століття, але зацікавлення в тодішніх очільників  Міністерства оборони не викликав.

У 2017-у році в соцмережі  з’явилось фото бійця Збройних Сил України на одній з ділянок фронту з РГ-1 «Поршень».

 

РГ-1 «Поршень» — український самозарядний гранатомет 30-мм калібру, призначений для ураження живої сили, вогневих точок та легкоброньованих цілей противника.

У гранатомета не передбачений автоматичний вогонь, але зброя має достатньо високий темп стрільби — 30 пострілів за хвилину.

 

Маса РГ-1 «Поршень»  дозволяє перенесення та здійснення стрільби одним солдатом.

Гранатометник, озброєний РГ-1, зможе надійно вразити противника, який знаходиться в укритті, не давши йому можливості зреагувати та покинути обстрілювану позицію після першого пострілу.

Спеціалістами ДП «Павлоградський механічний завод розроблено три типи пострілів для РГ-1 калібру 30 мм:

 – осколковий — для ураження живої сили;

– кумулятивний — для стрільби по легкоброньованих цілях;

– «практичний постріл» — для проведення навчальних стрільб.

– Крім того в РГ-1 можуть використовуватися постріли ВОГ-17, які є на озброєнні ЗСУ.

– Спектр боєприпасів для РГ-1 може бути розширений, включивши в себе димові гранати чи гранати «несмертельної» дії, споряджені сльозогінним газом.

Зовні напівавтоматичний гранатомет РГ-1 «Поршень» нагадує штурмову гвинтівку з рукояткою для переноски на верхній частині ствольної коробки.

Стволи для дослідних зразків РГ-1 були виготовлені в колишньому ДП «Науково-технічний центр артилерійсько-стрілецьких озброєнь». Від основи до середини ствол РГ-1 має ряд циліндричних стовщень для кращого охолодження при стрільби, він також оснащений масивним полум’ягасником-компенсатором. В основі ствола кріпляться складні сошки.

Що стосується принципу дії автоматики гранатомета, інформації про це поки немає.