Розпочалися засідання Політичної та Гуманітарної підгруп ТКГ

24 листопада 2020 року розпочалися засідання Політичної та Гуманітарної підгруп Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. 

 

На засіданні Політичної підгрупи представник РФ Олексій Дмитрієвський заявив, що Росія підтримує план дій, запропонований представниками ОРДЛО, що мешкають на території, тимчасово непідконтрольній уряду України. В свою чергу, українська делегація попросила російську сторону підтвердити цю заяву у письмовому вигляді до завтрашнього засідання.

 

Олексій Арестович в своїх коментарях вбачає в заяві представника РФ фактичне визнання РФією себе стороною конфлікту.

 

“Відбувається наступне: вони (росіяни), фактично, визнали себе стороною конфлікту, на словах, вперше за 6 років. І ми кажемо: гаразд, підтверджуйте письмово, тому що вони до цього казали, що вони приймуть будь-який спосіб вирішення конфлікту, якщо він буде відповідно до Мінських угод. А представники ОРДЛО… вони запропонували власний план місяць тому. Ми його не розглядаємо і не брали до уваги, тому що ми не знаємо, хто такі “ДНР” і “ЛНР”, — заявив Арестович.

 

Також з його слів, по українському “Плану дій” обговорення продовжується.

 

“Якщо Росія підписується під цим планом, ми готові його розглядати. До цього (розглядаємо) лише український. Тепер дивимось, що вони будуть робити”, — підкреслив речник української делегації.

 

Нагадуємо: