Розпочалася 55 доба: рашисти намагаються перейти в наступ

  Розпочалася п’ятдесят п’ята доба героїчного протистояння повномасштабній російській військовій агресії. За повідомленням Генштабу ЗСУ, станом на 6:00, 19.04.2022 року:

 

  У Слобожанському та Донецькому операційних районах агресор здійснює наступальні та штурмові дії на окремих напрямках.


  На Слобожанському напрямку противник визначеним складом сил продовжує часткове блокування міста Харкова. За наявною інформацією, з метою організації системи протиповітряної оборони наступального угруповання, ворог здійснює перекидання додаткових зенітних ракетних дивізіонів ЗРК «Тор» до Харківської області. Водночас, у прикордонних з Україною районах Бєлгородської області, для прикриття основних пунктів управління, a також тилових районів розгорнуто зенітні ракетні дивізіони С-400 та С-300.


  На Ізюмському напрямку ворог веде наступальні дії на лівому березі річки Сіверський Донець. Для підтримки наступальних дій угруповання на зазначеному напрямку противник створив систему основних та запасних вогневих позицій для реактивної та ствольної артилерії.


  На Донецькому і Таврійському напрямках російські окупанти активізували наступальні дії уздовж всієї лінії зіткнення.


  Основні зусилля ворога зосереджені на прориві оборони наших військ у Луганській та Донецькій областях, а також встановленні повного контролю над містом Маріуполь.

 

  ЗМІ, посилаючись на неназваного представника Пентагону, зазначають, що крім 76 БТГ, на півночі від України перебувають ще близько 22 БТГ, які, ймовірно, планують перекинути на територію України.

 

  У Києві поновили роботу 16 іноземних дипломатичних представництв.